şifalı bitkiler

Depresyon kadınları olumsuz etkiliyor

Özellikle büyük şehirlerde hayatını sürdüren kişilerin birçoğunda Bunalım belirtileri görülmektedir . Meşgul iş temposu , stresli hayat , zıt giden ilişkiler ve ek olarak birden çok sıkıntı sebebinden anında hemen her kişide bunalım görülmektedir . Bitiş yıllarda depresyonun bu denli süratle artmasının altında tüketilen gıdaların da payı var . Yiyip içtiğimiz , tükettiğimiz her gıdanın vücudumuza katkıları ve zararları yer alıyor . Hangi gıdaların depresyona yol açtığını öğrendikten daha sonra bunlardan uzak durarak hayat kalitemizi arttırabiliriz .
Bazı gıdalar enerji vererek dinç ve dinç hissetmemizi sağlarken , bazıları ise enerjimizi tüketerek yorgun ve bitkin hissetmemize yol açabiliyor . İşlenmiş şeker içerir ürünler , bedende yorgunluk yaratabiliyor . Çikolata , bisküvi buna benzer şeker içerir gıdalar mutlu olmak Hormonu salgılamanın tam aksi , beden enerjisini aşağıya çekiyor . Bunun adına naturel şeker içerir gıdalar ve sebzeler tüketerek vücudumuzun endorfin salgılamasını sağlayabiliriz .
Yüksek derecede Sodyum içerir gıdalar büyük ihtimalle fast food ürünlerinde yağlı gıdalarda yer alıyor . Bedende fazla miktarda sodyum yer aldığı gün ödemler oluşabiliyor , bu da depresyona yol açabiliyor . Uzmanların araştırmasına yönelik vücudumuzun her gün en çok yüksek sodyum ölçüsü 1500 mg dır .
Yine depresyona yol açan gıdalardan biri de yapay tatlandırıcılardır . Rejim kolalar büyük ihtimalle fazla derecede karbonhidrat alımı yarattığı amaçlı bu da bedende bitkinlik ve yorgunluk oluşturuyor . Bol miktarda Su tüketmeli , rejim kolalardan uzak durmalıyız .
Sularda yer alan flor , kabızlık yarattığı amaçlı boşaltım sistemimizi aksi etkilemektedir . Bu da ruh sağlığımıza yansıyarak bizi depresyona sokabilir . Ağzımızı çalkalarken veya dişlerimizi fırçalarken temas ettiğimiz flordan uzak durmak amaçlı musluklara filtre taktırabilirsiniz . Ek Olarak içme Suyu alırken de içerdiği flor miktarına uyarı etmeniz gerekmektedir .
Alkol kullanımının vücudu rahatlattığı bilinse de , statü tam tersine öfke sistemini Olumsuz etkileyerek depresyona yol açmaktadır . Içki kullanıyorsanız miktarınızı tespit edilmiş bir sınırda bırakmaya itina göstermelisiniz . Tamamiyle Alkolden uzak durmanız yardımıyla depresyondan uzak bir hayata sahip olabilirsiniz .
Depresyonu tetikleyen gıdalar ve içecekler adına itinalı ve dengeli beslenebilir , kıtır sebzeler tüketebilirsiniz . Hayat standartlarınızı yükseltmek amaçlı beslenmenizle bir arada uyku saatlerinize de uyarı etmelisiniz .
( MS )

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı