şifalı bitkiler

Damar Sertliği

alıç
Asabi çarpıntıları giderir. Sinir bozukluğunuzu  geçirir. Yüksek tansiyonuzu  düşürür. Aritmide kullanılır. Uykusuzluğu giderir. Kalbi kuvvetlendirir. damar sertliği ve göğüs nezlesinde faydalıdır.

enginar
Kandaki üre ve kolesterolü düşürür. İdrar söktürücü etkisi vardır. Kandaki şeker miktarınızı  ayarlar. Damar sertliği ve kalp hastalıklarını önler. Böbrekteki kumların dökülmesine yardımcı olur. Prostat, meme ve rahim ağzı kanserine karşı iyi gelir. Enginarın içinde bulunan Silymarin maddesinin, hücrelerin hasar görmesini engellediğine işaret eden araştırmacılar, ayrıca Silymarin maddesinin, prostat, meme ve rahim ağzı kanserini önleme konusunda da etkili olduğunu belirtti. Enginarın içinde buluna vitaminler, fiber, magnezyum, folate ve C vitamini bulunduğu, bu sebzeyi bol miktarda tüketenlerin, bulundukları yaşın daha altında gösterdikler.

kestane
Kabuklarının suda kaynatılması ile elde edilen çay, ateş düşürür ve sinirleri yatıştırır. Meyvesi kasları kuvvetlendirir. Kan dolaşımını düzenler. Varis ve basur memelerinin meydana gelmesini önler. Karaciğer yorgunluğu ve şişliğini geçirir. Kansızlığı giderir. Damar sertliği ve yüksek tansiyondan şikayet eden hastalar ve şeker hastaları yememelidir.

yenibahar
Damar sertliğini önler. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsak gazlarını giderir

Etiketler: , , , , , , ,

Damar Sertliği Ahmet Maranki

Kanda normalden fazla biriken kolesterol, damarların iç yüzüyeni sıvanır. Buna kalsiyum da tortu şeklinde yapışır ve damarlar, yumuşaklığını kaybederek damarlar sertleş meye başlar.
Ahmet Maranki’ den damar sertliği için öneriler:
** Ökse yaprağı, alıç yaprak ve çiçekleri, zeytin yaprağı, enginar yaprağı, selvi tohumu gibi bitkilerin çayları çok faydalıdır. Günde 2-4 bardak olmak üzere içilebilir siniz.
** 2 bardak kaynar suya 10 gram şahtere konur. 10 dakika demleyin günde 2-3 defa bir bardak içilir.
** Bir baş sarımsak ezilir. 200-300 gram yoğurtla güzelce karıştırılıp 1 gece bekletilip, ertesi gün 2-3  yenir.
** 10 gram sarımsak iyice ezilip üzerine 10 gram ılık su konulup 24 saat bekletilir.  tülbentle süzülen karşımdan günde 20-40 damla içilir.

Etiketler: , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı