şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Kabızlık

Kabızlık, tuvalete hiç çıkamama veya çok seyrek tuvalete çıkma olarak adlandırılır. Kabızlığın başlıca nedenleri, susuz gıdaların yenmesi, mide rahatsızlıkları, bağırsak rahatsızlıklar, basur, sürekli oturma, kabızlığa yol açan etmenler arasında sayılabilir.
Prof. Dr. Ahmet Maranki kabızlığı önlemek için bir çok bitki önermektedir.  Kabızlığı önlemek için balık, çavdar ekmeği, ıspanak, salata ve mercimek kullanılır. Bunun yanında,  kayısı, elma, bal, pekmez, erik reçeli, bul su ve şekerli su içmek kabızlığı önleyebilir.
Bütün bu saydıklarımızın haricinde Prof. Dr. Ahmet Maranki’ nin önerdiği bitkisel kürlerde vardır.
İşte Ahmet Maranki’ den kabızlığa iyi gelen kürler:
** 1 su bardağı kaynar suyun içerisine, 5-6 yaprak sinemaki otu,  1 çay kaşığı anason ve rezene havanda  güzelce ezilerek konulur. 15 dakika boyunca demlenir demlenerek yapılır. Bu kür aç karnına günde 1-2 bardak içilir.
** Sıcak suyun içine bal koyarak yapılan şerbet içilmelidir.
**10 adet lahana yaprağının kaynatılan suyu günde 2-3 bardak içilirse fayfdalı olur..
** 1 bardak suyun 10 gram kuru üzüm koyun.  10 dakika kaynatılıp, günde 3 bardak içilmelidir.
** Yarım litre suyun içerisine, 3 tatlı kaşığı çayır papatyası konulur. Papatyalı su 8 saat bekletildikten sonra 1 gün içerisinde tüketilmelidir.Kaynatılmaz.
** 15-20 adet taze gül yaprağı haşlanılır, şekerle tatlandırılarak içilir.
** Günde 1 kez aç karnına, 1 tatlı kaşığı keten tohumu, tozu suyla içilir. Bu karışım bağırsakların çalışması için çok faydalıdır.
** 3 tane orta boy soğanı ince ince doğrayarak ve bu soğanları yarım litre suyun içerisinde 1 gece bekletip günde 3 kez içmeniz gerekmektedir.
** Maydonoz ile salatalık kabuğunu kaynatarak içiniz

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı