şifalı bitkiler

Kusma ve İshal

Kusma ve ishal her yaşta çocukta sık sık görülen yakınmalardır. Benzer anda başlayabilir ya da kusmanın sonrasında ishal gelebilir. Istifra (kusma) ve ishalin birçok sebebi olabilmektedir, fakat en sık istifra (istifra (istifra (kusma))) sebebi sindirim sistemine edinilen bir virüs ya da yenilen gıdalardır. İshal de en sık yenilen gıdalardan, enfeksiyondan ya da antibiyotik alımından belirir.
Kusma kadın babaları en fazla endişelendiren belirtilerden biridir. Bu kaygı ve panikle de bazen hatalar yapabilirler. Sözgelişi çocuğun susuz kalacağından korkup süratle birşeyler içirmeye çalışmak gerçek değildir. Evet, sıvı/akışkan alması gerekiyor, şayet bunun ağır ağır, yudum yudum olması emilebilmesine imkân sağlayacaktır. Yiyecek amaçlı teklifte bulunmamak en iyisidir. Altta kritik bir ne amaçla yoksa, çoğu istifra (istifra (istifra (kusma))) tahmini 12 saatte geçecek, genç rahatlayacaktır. Yudum yudum vereceğiniz sıvı/akışkan, su ya da doktorunuzun önereceği tuz sağlamak şeker karışımı olabilmektedir. Istifra (kusma) azalınca sıvı/akışkan verme hızını arttırabilirsiniz. Fakat, çocuğun susuz kaldığından kaygı ediyorsanız, kaybını mahaline koyamadığınızı düşünüyorsanız, anında doktorunuza ulaşmalısınız.

Sindirim sistemine aldığımız virüsler, öncesinde istifra (istifra (istifra (kusma))) sonrasında ishale sokak açarlar. İshalde de çocuğun sıvı/akışkan kaybını karşılamak çok mühimdir. Şayet, ishalle kaybettiği sıvıyı verdiğiniz içeceklerle telafi edebiliyorsanız, ne civarı sık gaita yapsa da sıkıntı olmayacaktır. Şayet, yiyecek istiyorsa, barsak hareketlerini hızlandırmayacak muz, şeftali, elma, patates, ekmek, pirinç, yoğurt ( bilhassa probiyotik yoğurt ) benzeri gıdalar verebilirsiniz. Şayet hasta kişi kadın sütü meydan bir bebekse, emmeyi sürdürmekte fayda vardır, böylelikle ishali ek olarak pratik atlatacaktır.

Kusma ve ishal durdurucu ilaçları, doktorunuz çoğunlukla önermeyecektir. Çünkü; istifra (istifra (istifra (kusma))) ve ishal vücudun kendini huzursuz eden maddeyi uzaklaştırması amaçlı yararlı mekanizmalar olarak onay edilmektedir.

Etiketler: ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı