şifalı bitkiler

Ciltteki Kırmızı Lekeler İçin Öneriler

Ciltteki  Kırmızı Lekeler İçin Öneriler
Cildimize rengini imkân sunan melanin pigmentleridir. Bağımlı bulunan hücrelerde ve bu pigmentlerdeki sorun deri üstünde lekelerin oluşmasına neden verir. Ciltteki kırmızı lekelerin ana oluşum nedeni ise, damarların genişlemesi sonucu olarak kanın bölgeye ayrıyeten pekçok iletilmesi ve kırmızı nitelik oluşturmasıdır. Bu hale tıp literatüründe deri deformasyonu ile ilgili olarak lezyon denilmektedir. Önerimiz bitkisel iyileştirme yöntemleridir.

Kullanılan kozmetik ve bakım ürünleri, içerdikleri kimyasal bileşenlerden dolayı cilt üstünde alerji yaparak kırmızı lekelere neden verebilir. Doğuştan gelen ciltteki kırmızı lekeler haricinde güneş ışınları, cilt kuruluğu bunun için benzer pek pekçok neden de ciltteki kırmızı lekelerin oluşmasına yol açmaktadır.

Dermatologlar ciltteki kırmızı lekeler amaçlı yüzde yüz çözüm tedavisi önermemekle beraber bir takım kremleri öneri etmekteler.

Ciltteki kırmızı lekeler amaçlı bizim önerimiz, tamamiyle naturel ayrıntılı, kimyasal maddelerden uzak, maliyeti düşük ve uygulaması pratik kalan maske yöntemidir. Gökyüzü kirliliği, sigara içmek yada dumanına maruz kalma, stresli dünya koşulları bunun için benzer pek pekçok aksi şartlardan cildimiz aksi yönde nasibini almaktadır. Bu sebeple bilhassa ciltteki kırmızı lekeler amaçlı naturel maske öneriyoruz. Naturel maskeler içerdikleri mineral, vitamin, protein bunun için benzer maddeler nedeniyle kısa zamanda yararlı etkilerini gösterir ve cilde derinlemesine sıhhatli verir.

Ciltteki kırmızı lekeler amaçlı maske önerileri
2 adet rendelenmiş havucu sıkarak suyunu elde edin. İçerisine belli bir süre killi toprak ekleyerek krem kıvamına gelmesi amaçlı zeytinyağı ilavesiyle karıştırın. Gün Bünyesinde 1 kez olmak üzere bu kıvamı lekeli alanlara sürün.
1 adet elmadan elde edilecek elma suyu ile 1 adet sıkılmış limonun suyunu karıştırın. Belli Bir Süre süt ve zeytinyağı ekleyerek merhem kıvamına ulaşana gibi kısık ateşte ısıtın. Elde ettiğiniz bu maske malzemesini soğuduktan bundan sonra ciltteki kırmızı lekelerin olduğu bölümlere masaj ile yedirin. Bu işlemi hergün, gün bünyesinde 1 kez yapmanız yetecektir.
1 yumurtanın ismi ile 1 limonun rendelenmiş kabuğunu pomat kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Kıvam olması gerektiği kadar merhem yoğunluğuna ulaşmaz ise, rendelenmiş limon kabuğu ek edebilirsiniz. Elde edeceğiniz maskeyi ciltteki kırmızı lekelerin olduğu bölgelere masaj ile sürün ve duş öncesi 1 saat bekletin.
1 adet salatalık ile 1 tutam maydanuzu doğrayın. İçerisine 5 adet küçük parçalar durumunda doğradığınız mantarları ekleyin ve bu karışımı pişirin. Eğer olası ise bu karışım piştikten bundan sonra iç kısmına 1 gülün tüm yapraklarını ek edin. Yaşanan karışımı süzdükten bundan sonra elde edeceğiniz kalıntı sizin pekçok kıymetli maskenizdir. Uyumadan öncelik olarak uygulanmasını öneririz.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı