şifalı bitkiler

Cilt Yenileyen Doğal Meyve Suları

Cilt Yenileyen Doğal Meyve Suları
Cilt amaçlı kullandığımız bakımlar, kürler, maskeler, kremler ya da tükettiğimiz gıdalar cildi canlandırıyor, sıhhat katıyor ve daha genç görünmelerine destekçi oluyor. Ama siz erkekler pek krem kullanmak ya da maske yapmak niyetinde değilsiniz. Bu bakım malzemelerine ek öyle meyve suları var ki cilde yararları saymakla bitmez
İşte erkeklere özel cildi yenileyen meyve suları…

Kırışık ciltler amaçlı içecek; 1 adet kivi, 1 adet yeşil elma, 1 adet muz. Hazırlanışı oldukça kolay meydana gelen ve kısa sürede hazırlanabilen bu içecek amaçlı önce kiviyi yıkayıp, kabuklarını soymadan dörde bölüyorsunuz. Aynı işlemi elma amaçlı de yapıyor en nihai muzu ekliyorsunuz. Elde ettiğiniz karışımı meyve sıkacağından geçiriyor ve meyve suyunuzu yapmış oluyorsunuz. Çıkan posası ile cildinize haftada bir masaj yapabilirsiniz.

Parlak ten ve saçlar amaçlı içecek; yarım limon kabukları, 1 adet salatalık, 4 başarmak 5 yaprak marul yaprağı, 10 dal maydanoz, yarım yeşil elma, yarım enginar, zencefil, 10 başarmak 15 dal semizotu (semiz otu yerine haftalık kereviz, ıspanak ekleyebilirsiniz). Bu karışımı da meyve sıkacağından geçirerek meyve suyu haline getiriyorsunuz. Afiyet olsun.
Gözaltı morlukları ve kızaran ciltlere; 1 adet kırmızı elma, 1/4 kırmızılahana, 1 adet havuç, çok az zencefil. Malzemeleri diğer meyve suyu hazırlama şekillerinde olduğu gibi meyve sıkacağından geçiriyorsunuz. Meyve suyunuz hazır .

Sivilceli ve lekeli ciltler için; 15 adet Maydanoz, 1 adet limon suyu, çok az taze zencefil, biraz su. Oldukça kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanan bu meyve suyu sivilce ve leke sorunu ile uğraşan ciltlere nihai derece iyi geliyor. Ama unutmadan hatırlatmak isterim ki, tansiyon sorunu olanlar kesinlikle içmemeli.

Yaşlanmaya hücre yenileyen Karşı Narlı soda;1 şişe soda, arzu edilen kadar nar taneleri ve parçalanmış buz taneleri. Karışımdan elde ettiğiniz meyve suyunun cildinize iyi geldiğini ve hücrelerinizin yenilendiğini siz de görecek ve farkı hissedeceksiniz.

Etiketler: , , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı