şifalı bitkiler

Mikrop Arındırıcı Maske Ender Saraç

Mikroplardan arındırıcı cilt maskesini siz okurlarımızla paylaşıyoruz.Böylece ciltdiniz dahatemiz ve daha parlak görüncektir.

Hazırlanışı: İki avuç çam filizi, soyulmuş ve dilimlenmiş yarım patlıcan ile birlikte iki bardak saf suda kaynatılır ve suyu çekilinceye kadar pişirilir. Hazırlanan karışım ezilmiş bir diş sarımsak ilavesi ile iyice ezilerek lapa haline getirilir. Elde edilen lapaya iki çorba kaşığı kaymak katılır. Krem kıvamına getirilir.

Faydaları: Tendeki mikropları arındırmada ve yüze canlı bir görünüm sağlamada çam filizi maskesinin etkin yararı vardır. Şampuan olarak kullanıldığında saçların canlı ve daha parlak görünmesinde de etkin yararı olduğu görülür.

Etiketler: , , , ,

Cilt Lekeleri İçin Maske

Pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak, her kadının isteğidir ve bunun içinde yapmıyacağımız şey yoktur. Bu yazımızda, çok bilinmeyen, fakat oldukça etkili olan doğal bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.Evde kolayca yapıla bilir.

MALZEMELER :
* 1 çay kaşığı yaş maya,
* 1 çay kaşığı karbonat,
* 10 damla su ile ıslatın.
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Mayanın içerisine, karbonatı karıştırıp, 10 damla su ile ıslatın. Elde ettiğiniz karışımı, yüzünüzer sürün ve 15 dak. sonra, ılık su ile yıkayın. Bu maske sayesinde, gözenekler temizlenecek ve ciltte olulan lekeler, zamanla açılacaktır.

Etiketler: , , , , ,

Ahmet Maranki Cilt Temizleme Maskesi

Dr.Ahmet Maranki Cilt temizlinde yoğur ve çileğin çok iyi bir ikili olduğunu belirterek cilt temizleme maskesinin tarifini verdi.Bizde butarifi sizlerle paylaşı yoruz.Deneyin faydasını görceksiniz.

Cilt Temizleme maskesi: 1 tane taze çileği ezerek elde edeceğiniz yaklaşık bir tatlı kaşığı çilek suyunu 1 çorba kaşığı tam yağlı yoğurda ekleyin ,1 damla Lavanta yağını da ilave edip güzelce karıştırın. Yüzünüzü ılık suyla nemlendirin. Yoğurtlu karışımı bir dakika boyunca masajla cildinize yedirin. Ilık suyla durulayın.Yoğurt ve çilek yumuşak birer temizleyicidir. Lavanta da cildi yatıştırır.Cildinizin nekadar parlak olduğunu görceksiniz yaptığınızzaman.

Etiketler: , ,

Ender Saraç Çam Filizi Maskesi

  • iki avuç çam filizi
  • yarım patlıcan ( kabuğu soyulmuş ve dilimlenmiş olacak)
  • iki çorba kaşığı kaymak
  • bir diş sarımsak (ezilecek)

Hazırlanışı: İki avuç çam filizi, yarım patlıcan ile birlikte iki bardak saf suyun içinde kaynatılır ve suyu çekilinceye kadar pişirilir. Hazırlanan karışıma ezilmiş bir diş sarımsak eklenir. Karışım ezilerek lapa haline getirilir. Elde edilen lapaya iki çorba kaşığı kaymak eklenir. Krem kıvamına getirilir.

Faydaları: Tendeki mikropları arındırır ve yüze canlı bir görünüm sağlar. Saç bakımı için de faydalıdır. Şampuan olarak kullanılırsa saçların canlı ve daha parlak görünmesini sağlar.Yüzünüzün canlı ve daha parlak görunur.

Etiketler: , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp