şifalı bitkiler

Evde Cilt Temizliği

Evde Cilt Temizliği
Tüm Ciltler İçin Yoğurtlu Ballı Silme Kremi: 3 çorba kaşığı balı ısıtarak eritin. 16 çorba kaşığı yoğurt ve 5 çorba kaşığı mürver çiçeğini(aktarlarda inceleyebilirsiniz) hafif ateşte 1/2 saat kaynatın. 5 saat beklettikten anında sonra süzün. İçine balı ek edin ve iyice karıştırıp bir kavanoz ya da şişeye koyun. İyice karıştırıp şişeye doldurun. Bu kreme batırdığınız bir parça pamukla yüzünüzü temizleyin.

Kuru cilt: Yatmadan bir önce yağı alınmış süte batırdığınız pamukla yüzünüzü silin ve 15 dakikalık bekleyin. Ayrıyeten anında sonra ılık suya batırılmış pamukla yüzünüzü silin ve kurulayın. Anında Sonra kremle masaj yapın.

Yağlı Cilt: Şayet cildiniz yağlıysa gün arasında 2 kez aşağıdaki bunun için benzeyen temizleyin.Bir kaba ısısı yüksek su koyun.İçine bir avuç gibi kuru papatya ufalayın. 5 dakikalık bekletip süzün. Anında Sonra ufak ve narin bir havluyu bu suya batırarak iyice ıslatıp sıkın ve yüzünüze kompres yapın. Benzeyen işlemi 5 dakikalık devamı ettirin. Ayrıyeten anında sonra yüzünüzü gülsuyuna batırılmış pamukla silin.

Not: (En güzel gül suyunu sahip olmak amaçlı bir şişe ya da kavanozun içerisine aldığı gibi gül yaprağı doldurun ve üste arıtılmış su katıp ağzını kapatın. 15 gün anında sonra naturel gül suyunuz hazırlıklı.)

Normal Cilt Bir avuç üzümün suyunu sıkın ve bu suya batırdığınız pamukla cildinizi iyice silin. 15 dakikalık bekledikten anında sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kurulayın. Pekçok tesirli bir cilt silme yöntemidir.

İki bardak yağmur suyuna 10-15 damla gliserin koyun ve karıştırın. Bu su ile yüzünüzü iyice yıkayıp narin bir havlu ile kurulayın
Küçük bir kaba koyduğunuz suya narin bir traş fırçasını batırıp yüz sabunuyla iyice köpürtün ve yüzünüzü güzelce fırçalayın. Ayrıyeten anında sonra narin bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

Not: Cilt temizliği amaçlı içki ve kolonya kesinlikle kullanmayın. Nedeni Ise içki ve kolonya cildin sabah kırışmasına ne sebeple olabilir.

Cilt Temizliği, cilt bakımının önce ve en önemli aşamasıdır. Pürüzsüz, bakımlı bir cilde sahip olmak dosdoğru ve itinalı cilt durumundan geçer. Herkesin evde uygulayabileceği naturel yöndemle

Etiketler: , ,

Cilt Sağlığını Etkileyen Faktörler

Suyun damlaya damlaya mermer üstünde delik oluşturması benzeri , süre içinde farklı etkenler cildimiz üstünde derin ve kalıcı izler bırakabilmektedir . Düşünsenize yer çekiminin bile cildimiz üstünde tesiri var . Hiç çene altı gıdık bölgesinin yukarı gerçek var olan tek kişiyi gördünüz mü? İşte bu yazımda size cildimizin zamana karşın hangi etkenlerle mücadele ettiğinden bahsedeceğim . Içerik içinde şunları yapın , bunları uygulayın diye yardımda bulunmayacağım . Esasen okudukça neleri yapıp neleri yapmamanız gerektiğini anlayacaksınız .

Gülmek Gibisi Yok

Gülmek yalnızca cilt sağlığı amaçlı ruh ve vücut sağlığı açısından en mühim etkendir . Sevinçli ve mesut var olan insanın geçerliliği de uzunca olabilir , kendisi de sıhhatli olabilir . O süre şifremiz neymiş? ” Gülmek gibisi yok . ” Nedeni Ise güldüğünüz süre insana moral vererek , sağlığı dolaylı biçimde destekliyor; üstelik bazen de doğrudan etkileyerek bağışıklık sistemini güçlendiriyor . Güldüğünüz zaman; ağız kenarı , elmacık kemiği ve ağız çevresindeki kaslar harekete geçer . Tıpkı spor yapar benzeri elmacık kemiği üzerindeki kaslar tarafından , damarlara hafif basınç uygulanarak , o bölge etkin duruma getirilir . Eğlenceli tek gülüş , beynimizin ürettiği rahatlatıcı tek salgı var olan ” endorfini ” arttırmaktadır .

Etiketler: , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı