şifalı bitkiler

Türk Kahvesinden Maske

Türk Kahvesinden Maske
Selülitlerle mücadelenizden gösterişli bir netice almak istiyorsanız; bir paket Türk kahvesini alabildiği civarı yeraltı maden suyuyla karıştırın . Bu karışıma bir çorba kaşığı da bal katın . Haftada en az bir defa , bu son derece gösterişli maskeyi tüm vücudunuza sürün . bir saat böyle bekledikten ardından yıkanın .

Maydanoz selülitlerinizde mucize tesiri yaratacak
Yazın gelmesi ve bikini sezonunun açılmasıyla , pekçok bayan selülitlerinden kurtulma mücadelesine girdi . Bu maçta bitkisel destekler çok mühim bir oyun oynuyor . Maydanoz , selülitlere savaş açan nebatlar aralarında başı çekiyor…Maydanoz , selülitlerle maçta gösterişli bir oyun oynuyor . Selülitiniz olsun olmasın; güne 1/2 demet maydanoz yiyerek başlayın . Bu sayede hem selülit oluşumunu engeller hem de böbreklerinizin ve karaciğerinizin temizlenmesini sağlarsınız . Bununla Beraber 100 gr cevizle bir tutam maydanozu blender’dan geçirin . Bu karışımın üst kısmına limon ve pul biber ekleyerek altını çizen tüketin . Bu yöntem , yağ yakımını hızlandırır . 1/2 demet maydanozu , 1/2 limonun suyu ve bir bardak suyla blender’dan geçirerek elde edeceğiniz karışımdan gün müddetince tüketmek de selülitle mücadelenize destekçi olacaktır .
Portakal kabuğu imajı yok olsun
2 tane yeşil elmayı ve bir tane limonu 4’e bölün . Bunları 2 tane çubuk tarçın ve bir’er tatlı kaşığı karanfil , tane karabiber , yenibahar ve kıtır zencefille beraber 3 litre suyun arasında 8 dk kaynatın . Bu karışımı bir şişeye doldurup gün müddetince tüketin .

Kan dolaşımınız lavantayla hızlansın
Kan dolaşımınızı hızlandırmak için bir kâse Himalaya tuzu , bir çorba kaşığı nasihatilmiş lavanta , bir çorba kaşığı ardıç tohumu , bir çorba kaşığı kıtır limon kabuğu ve bir kahve fincanı çiçek yağını karıştırın . Bu karışımla tüm vücudunuzu ovun . Hem kan dolaşımınız hızlanacak hem de cildiniz ipek benzeri olacaktır .

Selülite rağmen en gösterişli masaj yağları
Masaj , selülit rehabilitasyonunda son derece gösterişli bir yoldur . Kullanacağınız masaj yağı da bu rehabilitasyonun gidişatını etkileyecektir .

1 kahve fincanı susam yağı ,
5 tane limonun suyu ,
5 tane dövülmüş aspirin ,
1 çorba kaşığı biberiye ,
1 çorba kaşığı nane yağı ve
1 çay kaşığı kekiği karıştırarak elde edeceğiniz masaj yağı; amacınıza ulaşmanıza destekçi olacaktır .

Size öneri edebileceğim bir öbür masaj yağı tarifiyse şöyle:

100 gr kıtır zencefili ve bir tane kıtır acı kırmızı biberi ince ince doğrayın .

Bunları bir tutam kıtır biberiye otu , bir tane limonun kabuğu ve 500 gr susam yağıyla karıştırın . Tüm bu malzemeleri bir litrelik bir cam şişenin içerisine koyup , güneş gören bir yerde 10 gün müddetince bekletin . Sonrasında da süzüp masaj anında kullanın .

BUNLARI YAPIN:
– Beslenme şeklinize uyarı edin . Yağlı ve şekerli gıdalardan olabildiğince uzak durun . Gerekirse bir beslenme uzmanından yardım alın .
– Her gün çiğ sebze ya da meyve tüketmeyi alışkanlık haline kazancın .
– Sofranızda yeşil sebze sularına koltuk açın .
– Tuzu azaltın .
– Bol sıvı/akışkan , bilhassa de su tüketin .
– Hayatınıza itinalı sporu katın . Açık havada yürüyüş yapın .
– Haftada bir defa kese , bir defa de masaj yaptırın .
– Temiz havada soluk çalışmaları yapın .
– Her erken bir kahve fincanı kıtır patates suyunun içerisine bir çorba kaşığı limon suyu , bir çay kaşığı da kekik suyu katıp için .
– Akşamları limonlu yeşil çay ya da rezene çayı için .

Etiketler: , ,

Cilt İçin Yeşil Mucize

Cilt İçin Yeşil Mucize
Kış aylarının ekşi meyvesi kivi ten bakımında oldukça tesirli. Kivi içerisinde bulunana vitaminler yardımıyla ten üzerindeki ölü deriyi temizliyor,cildi canlandırıyor
Vitaminler besler

C vitamini durumundan en zengin meyvelerden biri kividir. C Vitamini ise kolajenin en hoş besinlerinden biridir. Bu Arada kivi, bir miktar B vitamini ve zengin minerallerle doludur. Mesela kalsiyum, magnezyum ve fosfor buna benzer. Tümü de cildimize yararlıdır .

Maskenizi kendiniz hazırlayın…

Dilimlenmiş kivi halkaları

Fazla olgunlaşmamış bir kivinin kabuklarını bir zar buna benzer soyun, esnasında sonra keskin bir bıçakla, olası olduğu gibi ince dilimlere ayırın. Akabinde rahatça uzanıp, hatta bir de müzik beraberinde bu halkaları yüzünüze yerleştirin. Ten tipinize bağımlı olarak beş-15 dakikalık gibi bu şekilde dinlenin.

Kivi suyu ile kompres

Kiviyi bir önce presle veya blender ile sıvı/akışkan duruma getirin. Esnasında Sonra steril bir sargı bezini hazırladığınız kivi suyuna batırarak, yüzünüze kompres yapın. Bu işlemi 10 dakikalık gibi sürdürebilirsiniz.

Kivi suyu + kil

Kivi suyuna bir miktar kil ek edip, temiz ve ufak bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirin. Bu karışımı maske halinde yüzünüze sürün. Sırt üstü uzanıp veya koltuğa yaslanıp 10 dakikalık dinlenin. Bu maske bilhassa yağlı ve sivilceli ciltler için pekçok yararlıdır .

Her ten özeldir

Herkesin cildinin kendine has özellikleri vardır. Mesela vitamin ve mineralleri emebilme kapasitesi benzer değildir. Kalın ve yağlı ciltlerde emilim ek olarak kolay değildir ve ölü tabakalar ek olarak fazladır. Bu sebeple ek olarak kuvvetli ürünlere gereksinim duyarlar. Şahsın yaşı da önemlidir . Her geçtiğimiz Gün cildin emme gücü azalır. Dolayısıyla ya ek olarak kuvvetli ürünler seçmek veya kullanma sıklığını artırmak gerekir.

Kalın ve yağlı cilt

Cildiniz kalın ve yağlı ise, kivi maskeleri sizin için idealdir. Cildinizdeki gözenekleri sıkıştırır ve yağlanmayı dengeler. Mümkün Ise olgunlaşmamış kivi kullanmaya çalışın. Haftada 2 kere 15 dakikalık maske uygulayabilirsiniz. Şayet sivilceleriniz varsa, killi maskeyi seçim edin.

Yağlı ve ince ciltler

Bu tip ciltler kadınlara hastır. Erkeklerin cildi genel itibariyle ek olarak yağlı ve kalındır. Ne yazık ki ince ciltler rahatlıkla sarkabilir. Kivi maskesi bu tip ten için pekçok uygundur. Bol miktarda C vitamini yardımıyla kolajen sentezi artar ve ten gerilir. Haftada 2 kez beş’er dakikalık maskeler sizin için yeterlidir .

İnce ve kuru cilt

En hassas ten tipidir. Şevkat ve bakıma gereksinimi çoktur. Kivinin bilhassa kabuk kısmındaki C vitamini bu tip ciltlerin yenilenmesine destek olur. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Cildin tahriş olmaması için maskeyi beş dakikadan çok tutmayın.

Normal cilt

Kivi maskesi bu tip ciltleri ek olarak da berraklaştırır ve rengini açar. Maske için önereceğim sıklık ve zaman, haftada 2 kez , 10 dakikadır.

Etiketler: , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı