şifalı bitkiler

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Maske

Cilt Gözeneklerini  Sıkılaştıran Maske
Bademli Gözenek Sıkıştırıcı Maske
120gr kabukları soyulmuş badem daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede
1 yumurtanın akı daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede
1-2 çorba kaşığı gül suyu daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
Bademleri döverek iyice un haline kazancın daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Yumurta akını çırpmadan katın daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Karışıma daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede narin bir macun haline sokacak civarı gülsuyu ekleyin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Elde ettiğiniz maske yi yüzünüze sürün daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede 10dk bekledikten daha sonra durulayın daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Gözenek Küçülten Maske
4 bardak elma veya nane sirkesi daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede
4 bardak damıtılmış su daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede
1 çay fincanı nane yaprağı daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
Bütün malzemeyi karıştırarak kaynatın daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Ateşten alarak cam bir kaba koyun daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede 5 zaman bekletip daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede süzün daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Bu karışım gözenekleri sıkıştırıp daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede küçültecektir daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Sıkı gözenekler için
Ezilmiş kıtır muşmula yaprağı daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede 20 dakika kompres olarak uygulanır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
Dilimlenmiş havuç daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede hıyar veya domates daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede 15-20 dk süreyle sorunlu bölgeye yatırılır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
Bal maske si daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede 20-25 dk süreyle uygulanır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Yüz ılık sütle yıkanır ve ilgisiz suyla güzelce durulanır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Suna Dumankaya Gözenek sıkılaştırma
Kahve fincanı içki daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede 2 çorba kaşığı elma sirkesi daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede 1/2 kahve fincan gülsuyunu karıştırıp bir cam sişeye koyun ve ilgisiz yerde muhafaza edin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Erken-akşam cildinizi bu losyonla silin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Yatmadan döneminden önce de elma suyu ve limon suyunu karıştırıp cildinize sürün daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede kuruyunca yatın daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Yağlı ve Gözenekli Ciltler İçin Maske
1 çorba kaşığı kekik
1 çorba kaşığı ısırgan yaprağı
1 su bardağı kanamış suya yukarıdaki malzemeleri ek edip 5 dk demleyin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Elde ettiğiniz bu karışımı bir hafta süresince erken akşam cildinize sürün daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Yağlı ve Gözenekli Cilt İçin Tonik
1 çorba kaşığı kekik ve 250 gr daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede ısırgan yaprağını Kaynamış suda demleyin ve süzün daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede bir çay kaşığı şap ekleyin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Elde ettiğiniz sıvıyla 4 zaman süresince erken-akşam cildinizi silin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Bir çorba kaşığı esmer şekeri nemli ellerinizle eritin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Yüzünüze dokundurup daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede çekin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Etiketler: , ,

Cilt Bakımı

Iste sizlere çocuk benzeri tek yuze sahip olmanin yollari . Evde kolayca bulabileceginiz malzemelerle hazirlayabilecegini z bu karisimlari deneyerek farki gorebilirsiniz .

Yuz icin nemlendirici maske

Malzemeler: Yumurta sarisi + sut
Hazirlanisi: Tek kapta yumurta sarisi ve tek kasIk sutu karistirin . Bu karisimi yuzunuze yayin , uzerini ince tek bezle orterek on bes dk bekleyin . Ardindan kagit mendille silerek temizleyin . Daha daha sonra sirasiyla , ilik ve soguk suyla yuzunuzu yikayin .
Ne ise yariyor: Kuru ve nemsiz tek cildiniz varsa bu maske sizin icin birebir . Icinde yer alan yumurta sarisi cildinizi beslerken , sut nemlendirecek , yumusaklik verecek ve sIkilastiracak .
Ne süre kullanmali: Bu maskeyi haftada tek kez uygulamak yeteri civarı .

Siyah noktalarin sonu geliyor

Malzemeler: Limon suyu + yogurt
Hazirlanisi: Tek kase yogurda tek limonun suyunu karistirin . Bu karisimi , gozlerinize gelmemesine dikkat ederek yuzunuze yayin ve 15 dk bekleyin . Yuzunuzde kuruyan maskeyi ilik suyla yikayarak cikarin .
Ne ise yariyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder , sivilceleri kurutur ve kara noktalarin kaybolmasina yardimci olur . Yogurt ise cildi besler , nemlendirir ve yag miktarini dengeler .
Ne süre kullanmali: Bu maske haftada tek kez uygulanabilir .

Sivilceler icin karnibahar

Malzemeler: Karnibahar + Zeytinyagi
Hazirlanisi: Sekiz tane karnibahar yapragini iki kasIk zeytinyagi ile birlikte mikserden gecirin . Karisimi , problemli bolgeler uzerinde daha yogun olacak sekilde yuzunuze yayin , on dk bekleyin ve yuzunu ilik suyla temizleyin .
Ne ise yariyor: Karnibahar yapraklarinin temizleyici fonksiyonu vardir .
Ne süre kullanilmali: Haftada tek ya da iki kez .

KirisIklara karsi maske

Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazirlanisi: Bu maskeyi hazirlamak icin soyulmus tek elma ve uc kasIk kaymagi mikserle tek kac dk karistirmaniz yeteri civarı . Karisimi cildinize yaydiktan daha sonra temiz tek bezle yuzunuzu kapatin . YaklasIk on dk bekledikten daha sonra maskeyi silin ve yuzunuzu ilik suyla temizleyin .
Ne ise yariyor: Kaymak cildi yumusatir , nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandirir . KirisIklara karsi da etkilidir . Elma ise cildin diri kalmasi icin onemli faktör .
Ne süre kullanmali: Haftada tek kez .

Yagli ciltler icin

Malzemeler: Bal + sut + limon suyu
Hazirlanisi: Tek fincan icinde tek kasIk bali , tek kasIk limon suyunu ve kivamin koyulugunu bozmayacak miktarda sutu karistirin . Karisimi yuzunuze ve boynunuza yayin ve hafifce kuruyana civarı bekleyin . Maskeyi nemli tek sunger yardimiyla silerek temizleyin .
Ne ise yariyor: Bal cildi yumusatir ve limon suyunda yer alan etkin maddelerin daha iyi emilmesini saglar . Bu maddeler de cildin yag salgisini dengeler , pek yag salgisi sonucu olusabilecek sivilceleri onler .
Ne süre kullanilmali: Ihtiyaca gore 10 liste 15 gunde tek tekrarlayabilirsiniz .

Etiketler: , , ,
Genel

Mermer gibi bir Cilt

İki patatesi rendenin en ince kısmında rendeleyin. Suyunu sıkın ve bununla yüzünüzü yıkayın. Geriye kalan posasını gözaltlarına ve burun üzeri de dahil olmak üzere yüzünüze yayın . Cilde yapışıyor, düşmüyor, rahatlıkla işinizi yaparken yüzde duruyor.

Yarım saat ardından yüzünüzü temizleyin, pürüzssüz ve mermer benzeri tek cildiniz olacak. Sivilceyi engelliyor, ciltteki kırmızılıkları ve gözaltı morluklarını ortadan kaldırıyor. Burun üzerini tertemiz yapıyor . Dinlenmiş tek görünüm veriyor.Bilhassa dışarı çıkmadan önce yapılınca, sanki yüze pudra sürmüş benzeri oluyor . Bunu hergün yapmak tek sürü yararlıdır…

Etiketler: , , ,
Genel

Mermer gibi bir Cilt

İki patatesi rendenin en ince kısmında rendeleyin. Suyunu sıkın ve bununla yüzünüzü yıkayın. Geriye kalan posasını gözaltlarına ve burun üzeri de dahil olmak üzere yüzünüze yayın . Cilde yapışıyor, düşmüyor, rahatlıkla işinizi yaparken yüzde duruyor.

Yarım saat ardından yüzünüzü temizleyin, pürüzssüz ve mermer benzeri tek cildiniz olacak. Sivilceyi engelliyor, ciltteki kırmızılıkları ve gözaltı morluklarını ortadan kaldırıyor. Burun üzerini tertemiz yapıyor . Dinlenmiş tek görünüm veriyor.Bilhassa dışarı çıkmadan önce yapılınca, sanki yüze pudra sürmüş benzeri oluyor . Bunu hergün yapmak tek sürü yararlıdır…

Etiketler: , , ,
Genel

Cilt İçin Süt Tozu

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak ve canlılık kazandırmak amaçlı süt tozunu bir sürü ideal bir formül.
İşte formülümüz;
Hazırlanışı:
Bir kap içinde 2 yemek kaşığı süt tozunu bir miktar su ile karıştırıp kıvamlı bir karışım elde ediniz. Hazırladığınız karışımı surat ve boyun bölgenize ovarak uygulayınız. Cildinizde 5 dk beklettikten ardından iyice durulayınız.

Etiketler: , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp