şifalı bitkiler

Elma İle Gelen Güzellik

Elma İle Gelen Güzellik
Elma ve elma sirkesinin naturel zerafet ve sıhhatli kaynağı olduğunu biliyormuydunuz? Cilt bakımı, saç bakımı, sivilce, ciltteki lekeler, şişmanlık, varis tedavisi. Bütün şunlar amaçlı ihtiyacınız kalan şey yalnızca elma. Bilhassa elma sirkesi sağlıkla parlayan saçlar, lekesiz bir cilt ve ince, hoş bir vücuda kavuşmanı amaçlı önemli oyun oynar.

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi

Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler amaçlı saçlarınızı yıkadıktan bir sonra son durulama suyuna yani bir litre suya bir çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu s durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

1 çay bardağı elma sirkesine 1/2 çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üst kısmına bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.
Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Ayrıyeten bir sonra bu su yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıyeten yarı yarıyasulandırılmış elma sirkes yüzünüzü 3-4 gün içerisinde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri amaçlı epeyce yararlı.

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi

Bir bardak suyun içerisine bir-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine bir tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları itinalı olarak aç karnına amaçlı. Birçok kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisler İçin Elma Sirkesi

Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içerisine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli kalan bölgesine sarın. Bacaklarınızı birçok yüksek bir yere kaldırarak tahmini 45 dakikalık civarında dinlendirin. Bu işlemi mümkün ise sabahleyin akşam tekrarlayın

Etiketler: , ,

Cilt Kızarıklığı İçin Maske

Cilt Kızarıklığı İçin Maske
Malzemeler:

1-At kestanesi 3-4 tane
2-Susam yağı
3-Elma sirkesi bir kaşık

Maskenin hazırlanışı:
At kestanelerini soyduktan ardından rendeliyin ve tek kabın içine alın daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Daha eskiden aldığınız susam yağını at kestanelerinin üst kısmına çıkacak civarı ekleyin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Karıştırdığınız kürü 15 zaman civarı güneşte bekletin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Karışan at kestanesi ve susam yağını süzdükten ardından üst kısmına tek çay kaşı civarı elma sirkesini ekleyin daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
Yaptığınız bu cilt kızarıklarını giderici kürü akşamları cildinize sürün daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Tek zaman ardından yüzünüzdeki kızarıklıkların azaldığını farkedebilirsiniz daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Etiketler: , ,

Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske Kabuğu soyulan bir elma ince rendelenir ve 1 yemek kaşığı dolusu krema ile iyice karıştırılır.Yüze, boyuna ve dekolteye uygulanır ve 10 dk etkilemeye bırakıldıktan sonra ılık suyla durulanır.
– 1 çay kaşığı glikoz, 10cl sirke, 1 yumurta sarısı iyice karıştırıldıktan sonra, 40cl ayçiçek yağı eklenerek, krem kıvamı alana civarı karıştırılır. Bir cam kaba koyularak soğukta saklanır. Kremle nemlendirilen pamukla, deri dairesel hareketlerle iyice temizlenir ve ılık suyla yıkanır.
-100cl gülsuyu hafifçe ısıtılır, 25gr süttozu ve 1 yemek kaşığı çiçek balı eklenerek iyice karıştırıldıktan sonra, 30gr bademyağı ilave edilir ve yine iyice karıştırılır. Cam bir kapta, soğukta saklanır. Bu sıvı ile deri iyice ovuşturulur ve sonra yumuşak ıslak bir bezle ya da pamukla temizlenir.
-2 yemek kaşığı krema, 1 yemek kaşığı çiçek balı ile karıştırılır ve mayonez kıvamı alana civarı ayçiçek yağı eklenerek iyice karıştırılır. Akşamları maske olarak 10 dk süreyle yüze uygulanır. Sonra yüz ılık suyla iyice yıkanır.
– 1 orta boy salatalık, kabuğu soyulduktan sonra robottan geçirilir ve tülbentten geçirilerek 1/2 limonun suyu, 25gr bademyağı ve 50cl havuç suyu eklenerek iyice çalkalanır. Akşamları bu sıvı ile nemlendirilen pamukla deri iyice temizlenir. Kullanımdan evvel çalkalanmalıdır.
-2 orta boy havucun suyuna, 1 yumurta sarısı ve 1 kahve kaşığı ayçiçek yağı karıştırılarak iyice çalkalanır. Deri bu sıvıyla ovuşturulur ve 15 dk etkilenmeye bırakılır. ileri ki zamanlarda ılık suyla yıkanır.

Etiketler: , ,

Avakado Maskesi

Oldukça yüksek yağ içeren avokado, özellikle yorgun ve kuru ciltler için, güneşlenmenin ardından uygulanacak ideal bir maske! Yarım avokado içini ezip bir tatlı kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürüp15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.Kullan dığınızda cildininiz daha parlak ve daha canlı görüncektir.

Etiketler: , , , , , ,

Ender Saraç Pürüssüz Cilt İçin Maske

  • İki tutam Çuha çiçeği,
  • yarım salatalık (kabuğu soyulmuş),
  • bir fincan pirinç unu
  • yarım fincan elma suyu
  • bir çorba kaşığı saf zeytinyağı

İki tutam kadar çuha çiçeği kurutur, sonra dövülür ve toz haline getirilir. Yarım salatalık (kabuksuz olacak), bir fincan pirinç unu, çuha çiçeği tozu ile birlikte on dakika kadar ateşte pişirin. Elde edilen karışım ateşten indirilir. Ezerek bulamaç haline getirilin. Yarım fincan elma suyu ve bir çorba kaşığı saf zeytinyağı ilave edin ve krem kıvamına getirin.Cilt dinize sürün faydasını görün.

Çuha çiçeği kremi; yumuşak bir fırça yardımı ile yüze ve boyuna sürülür. Yüzünüzde yarım saat bekletin, sonra ılık su ile yıkayın. Gül suyu losyonu ile cildinizi temizleyin.

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı