şifalı bitkiler

Cildimiz Neden Kırışır

http://www.nazlim.net/wp-content/uploads/2013/09/yuzumuz-neden-kirisir.jpg

Vucudun öbür bölgeleri bir tarafa yüzde bulunan kırışıklıklar insanı huzursuz eder ve ilerleyen yaş grubundaki daha bariz duruma ciro.

Bazıları bunu engellemek emelli farklı tedavi etme metotları uygularlar ama nedenine bakmak gerekmektedir bu vakanın. Uzmanlara yönelik izahını yapalım bu vakanın.

Kırışıklıkların suçlusunun ten olmadığının vurgusunu yapan profesyoneller, bunu kemiklere bağlıyor. Çünkü kemikler yaşla birlikte büzüşerek cildin de kırışık ve buruşuk gözükmesine ne hedefle oluyor.

Yaptığımız mimikler, güneş ışınları veya vücudumuzun susuz kalması kırışıklıkların başlıca sebepleri içerisindedir. Kozmetik dünyası bu problemi gidermek emelli farklı analiz eder sunuyor ama öncelikle hangi kırışıklık tipi olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Mimik adalelerinin seneler süresince çalışması, ten üzerindeki kıvrımları bariz duruma getirir. Bu yüzden yaşayan çizgiler meydana çıkıyor. İfade kırışıklıkları çoğu kez 2 kaş içinde , alında, göz ve dudak etrafında kendini gösterir.

Genellikle 20’li yaşların sonlarında, ciltteki elastin ve kolajen lifleri elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yüzümüzdeki 40 adet kas, zaman içerisinde gülmek, kaşları çatmak, yiyecek yemek veya sigara emelli tahmini 30.000 kez davranış eder. Mimik hareketleri, cildin alt katmanlarında bulunan fibroplastların, buna bağlı olarak cildin kasılmasına sokak açıyor. Mimiklere ilişkin, kasılan ten çoğalış rahatlamıyor ve kırışıklar meydana geliyor. Mimik çizgileri önlem alınmazsa derin kırışık haline dönüşebiliyor.

Çocukluk ve önce gençlikte dikkatimizi çekmeyen çizgiler, kırışıklar belli bir yaştan bundan sonra ek olarak gözümüze çarpar. Kırışıklar kimine yönelik yüze yetişkin bir anlam verir, kimiyse bunu kabullenmek istemez. Ama suçu yalnızca yaşa atmak gerçek olmaz. Bir Birlik bayanlarda önce kırışıklar artık 20’li yaş grubundaki görülmeye başlar. Bazılarında ise, 30’larında dahi pürüzsüz ve gergin bir cilde sahip olabiliyorlar. Dermatologlar, kırışık oluşumunda üç etmenin gösterişli olduğuna uyarı çekiyor:

1- Ailesel Hikayeniz: Cildinizde önce kırışıkların ne süre meydana çıkacağı ve ne civarı yoğunlukta olacağını tespit eden başlıca faktör, genetik etkilerinizdir. Başka Bir Deyişle, annenizde kırışıklar geç yaşta kendini göstermeye başlamışsa, bu sizin talihli olduğunuzu gösteriyor.

2- Bakım: Gerçek mahsulleri itinalı olarak uygulayacağınız bakımlar cildinizin pürüzsüz ve gergin kalmasını sağlarken, kırışıkların geç oluşmasına da katkıda yer alıyor.

3- Etrafsal Etkenler: Güneş ışınları, kuru gökyüzü, sigara tüketimi, içki tüketimi benzeri pek etrafsal faktör de cildin ne türlü yaşlanacağını ve hangi çeşit kırışıkların oluşacağını tespit ediyor. bu sırada kozmetik dünyası da boş durmuyor. Kırışıkları gidermek en azından geciktirmek emelli pek alternatif sunuyor. Hatta her tipine özel ürünler geliştiriyorlar

Etiketler: , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı