şifalı bitkiler

Suna Dumankaya Çene Altını Toparlayıcı Maske

Kilo alıp vermek veya, yaşın ilerlemesi ile birlikte, çene altında sarkmalar meydana gelebilir. Bu sarkmalar için, sıkılaştırıcı ve toparlayıcı cilt bakımlarından birisini kullanmak gerekir. Suna Dumankaya, Evde hazırlanabilecek olan doğal ve toparlayıcı bir maske tarifi önerdi.
MALZEMELER :
* Deniz tuzu,
* Yosun,
* Buğday çimi suyu,
* Damıtılmış su,
* Gliserin,
* Sodyum,
* Karbonat,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemleri, eşit miktarda cam bir kabın içinde karıştırın. Çene altına sürüp, 80 dak bekledikten sonra, ılık su ilegüzelce  yıkayın. Çene altı  sarkmalarını öneler.

Etiketler: , , , , ,

Pırıl Pırıl Çilt İçin 10 dakika

Cilt bakımı çok fazla zaman almamalı. Çok vakit alan herşey, insanlara zor ve uygulanamaz gibi gelmektedir. Cilt bakımında da aynı şey geçerlidir. Az zamanda harikalar yaratmak hiç te zor değil. Cildimiz sadece yıllar karşısında değil, yoğun iş temposu ve stresle de yaşlanır ve yıpranır. eğer siz de yorgun ve yığranmış bir cilt istemiyorsanız 10 dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Nasıl mı bilmek istemezmisiniz?

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 kaşık bal,
* 1 Kaşık limon suyu,
* Yeteri kadar süt
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Can veya porselen bir kabın içine, bal ve limonu koyup, karıştırın. Maskenin kıvamını bozmayacak kadar, süt ilave edin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi, göz ve dudak çevresi hariç, yüzünüze ve boynunuza sürün. 10 dak. bekledikten sonra, nemli bir sünger yardımıyla, maskeyi cildinizden temizleyin. Cildinizdeki ışıltıya, siz de inanamayacaksınız.Deneyin ciltteki parlaklığı  görceksiniz.

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı