şifalı bitkiler

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Cilt bakımı hayatınızda en pek önem vermeniz gereken olan konudur . Cildiniz sizlere hayatınız süresince eşlik edecektir ve ona iyi bakmak sizin görevinizdir . En güzel kıyafetleri giyseniz , en güzel makyajları yapsanız dahi bakımsız cildiniz varsa her birşey sönüktür . Bakımlı tek cilt zati makyaja gereksinim dahi duymaz . Bu yüzden gündelik cilt bakım rutininize itina göstermeli ve bunu hayat haline getirmelisiniz . Evrensel olarak 4 çeşitli cilt tipi vardır ve her cilt tipinin gündelik cilt bakımı bakımı tek tekdır .
Kuru ve Duyarlı Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
Yapısı incecik meydana gelen kuru ve dikkatli ciltler esasında en kolay değil cilt tipidir . Elinizle cildinizi tutup çektiğinizde yanaklarda , göz kenarlarında incecik çizgiler oluşur . Yüzünüzü yıkadığınızda cildiniz gerilir ve sizi huzursuz eder . Ilgisiz ateş gibi demeden her mevsim kızarırlar ve kaşınırlar . Bu yüzden en hızlı yaşlanan cilt tipidir . Kuru tek cilde sahipseniz tek dahi nemlendiricisiz gezmemelisiniz . İhmal edilen nemlendirme rutinleriniz sizlere ileride daha hızlı kırışan tek cilde sahip olmanıza ne nedenle olur . Cildin kurumasına ne nedenle meydana gelen alkollü ürünler sizin hayatınızda yoktur . Kimyasal prosedürler ve güneş ışınları sizin düşmanınızdır . Kozmetik ürünleriniz yağ bazlı olması lazımdır . Kış aylarında ürünleriniz hepten pek yüklü yapıda olması lazımdır . Nemlendiricinizi sürmeden daha önce cildinizi serumla desteklemeniz sizlere çok destek eder . Serum cildinizin gereksinimi meydana geldiği suyun cilt içerisine hapsolmasını ve hücrelerin onarılmasını imkanı sağlar . Makyaj silme ürünü olarak süt kullanmalısınız . Cildinizi çabuk akşam sütle temizleyip nemlendirmelisiniz .
Yağlı Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
Alın , burun , çene parlak ve gözenekler açıksa cildiniz yağlıdır . Yağlı ciltlerin bakımı özellikle de buluğ çağında sivilcelerden kaynaklı kolay değil meydana geldiği takdirde talihli cilt tipindendir . Yağlı ciltler en geç yaşlanan cilt tipidir . Bu yüzden cildiniz yağlıysa sivilce ve kara noktalarınızı dert etmek mahaline yaşıtlarınızdan her süre daha çocuk göstereceğiniz için şükredin . Sivilce ve kara noktalarla karşılaşmamak için de gündelik cilt bakım rutininizi derli toplanmış duruma kazancın . Çünkü cilt bakımlı olduktan hemen peşinden sıhhati da yerinde olacaktır . Peeling hayatınızın vazgeçilmezi olmalı! Elbet ki altını çizen cildi yoran peelingler yapmak olmaz . Bunun için makyajınızı temizlemek için kullanmakta olduğunuz jellerin tanecikli olanlarını seçim edebilirsiniz . Cildinizi çizmeden , hırpalamadan ve incitmeden altını çizen tanecikli jeller kullanabilmeniz olası . Tek Birlik yağlı ciltler diğerlerine göre çok daha çokdır ve sadece jel kullanmak yeteri kadar olmaz . Sizin toniğiniz az miktar alkollü olması lazımdır . Kullanmakta Olduğunuz bütün kozmetik mahsulleri su bazlı olmalı . Cildiniz yağlı diye nemlendirici kullanmamanız anlamına gelmek bilmiyor . Nem ile yağı birbirine karıştırmayın . Siz de derli toplanmış olarak çabuk akşam temiz cildinizi su bazlı nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz . Bununla Beraber siz de serumla nem desteği alabilirsiniz .
Karma Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
Karma citlerde alın ve burun yağlıyken öbür bölgeler kurudur . Bu yüzden yüzün belli bölgelerinde sivilce ve kara noktalar oluşabilirken belli gölgelerde ise kuruluklar ve kırışıklar oluşur . Karma ciltliler gündelik cilt bakımında hem tek kuru hem tek de yağlı cilt bakımını kendilerine göre uyarlamalıdırlar . Şayet karma tek cildiniz varsa makyajınızı hem tek sütle hem tek de jelle temizleyebilirsiniz . Sütle temizlerseniz kuşkusuz su ile durulamalı ve yağlı hissettiğiniz bölgeleri az alkollü tonikle temizlemelisiniz . Jel ile temizlerseniz de tekrar kuru hissettiğiniz bölgelerinize daha yüklü nemlendirici kullanmalısınız . Kullanmakta Olduğunuz nemlendirici akışkan ( fluid ) yapıda olması lazımdır . Akışkan yapılı ürünlerin emilimi daha basittir . Mineral detaylı nemlendiriciler hem tek kuru hem tek de yağlı cilt yapısını dengelerler . Başka Bir Deyişle hem tek su bazlı hem tek de yağsızdırlar . Sizin nemlendiriciniz mineralli detaylı olması lazımdır .
Normal Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
En talihli cilt tipidir . Normal ciltlerde gözenekler iyi , cilt esnek , yumUşak , cilt rengi canlıdır . Normal cilde sahip bayanlar çoğu süre makyaj yapmaya dahi gerek duymazlar . Yağ belediye su dengesi gerçek meydana geldiği için güzel görünürler . Şayet normal tek cildiniz varsa gündelik cilt bakımına çok itina göstermelisiniz . Cildinizi derli toplanmış olarak temizlemezseniz cilt yapınız değişecek kuru veya yağlıya dönük cilt haline dönecektir . O süre siz de kapatıcı özellikli kozmetik ürünlerine saldıracaksınız . Bu yüzden cilt tipinizin değerini bilmeli ve ona doğruluk ettiği özeni göstermelisiniz . Kullanmakta Olduğunuz kozmetik mahsulleri cildinizin normal işlevlerini korumasına destekçi olması lazımdır . Cildinizin Ph dengesi yerindedir ve Ph dşayet 5 . 5 meydana gelen ( yağ belediye su balansını koruyan ) ürünler sizin hayatınızın tek ögesidir . Nemlendiricinizin koruma amaçlı faktörü fazla yüksek ve normal ciltler için makul olması lazımdır . Tonik halinde de tekrar normal ciltler için makul meydana gelen tonikleri kullanmalısınız .

Etiketler: , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı