şifalı bitkiler

Çatlakları Gizleme Yolları

Çatlakları Gizleme Yolları
Çatlaklar çoğunlukla kilo alımı , kas büyümeleri, gebelik ya da ani büyümelerin sonucudur. Oluşumlarını önlemek için çeşitli yöntemler olsa da, şayet zaten çatlaklarınız varsa onları saklamak için yapabileceğiniz bazı şeyler de vardır. Birkaç yöntem uygulayarak çatlaklarınızı etkili bir biçimde gizleyip daha az fark edilmelerini sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

Bronzlaştırıcı losyon
Kapatıcı
Dağıtıcı fırça ya da sünger
Kakao yağı
Shea yağı
Güneş kremi
Yara izi tedavi edici krem
Lazer tedavisi
Talimatlar

Bronzlaştırıcı losyonu çatlaklarınıza uygulayın. Eski çatlakların çoğunlukla rengi beyaza yakın olur . Bronzlaştırıcılar çatlaklarınızın rengini koyulaştırıp onları çevreleyen deriyle karışmalarını sağlayacaktır. Eşit olmayan renk dağılımını önlemek için bronzlaştırıcı losyonu bütün bölgeye uyguladığınızdan emin olun.
Çatlaklarınızı bir kapatıcıyla kapatın. Deri renginize uyan bir kapatıcı seçin ve çatlaklarınıza uygulayın. Kapatıcının derinizle karışması için dağıtıcı bir fırça ya da sünger kullanın. Yüzmeye gitseniz ya da terleseniz bile çatlaklarınızın saklı durması için su geçirmez bir kapatıcı seçin.
Çatlak bölgesini kakao yağıyla nemlendirin. Çatlaklar kuru, kavruk ciltte daha belirginleşir . Derinizi günlük kakao yağı uygulamasıyla esnek ve yumuşak tutarsanız çatlaklarınız daha az belirgin olacaktır.
Günlük olarak çatlaklarınıza güneş kremi uygulayın. Güneş ışınları cildinizi daha da zedeleyecek ve iyileşme sürecini uzatacaktır. Yüksek faktörlü, UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan bir güneş kremi tercih edin.
Yara izi tedavi edici krem deneyin. Bu kremler çoğu eczanenin raflarında mevcuttur. Çoğunlukla , çatlak gibi yaraları adım adım gizlemeyi sağlayan soğan özü içerirler. Sonuçları görmeye başlamadan önce kremi günlük olarak en az 12 hafta kullanmalısınız.
Lazer tedavisini düşünün. Lazer tedavisi çoğunlukla çatlakları gizlemek ya da yok etmek için kullanılır. Lazer ışınları koyu pigment oluşumunu ve yara dokusunu ayrıştırarak, tekrar eden seanslardan sonra çatlaklarınızı yok etmeye yardımcı olacaktır.
Püf noktaları ve Uyarılar

Lazer tedavisinden sonra güneşe çıkmayın. Deriniz zarar görmeye muazzam ölçüde açık olacaktır.

Etiketler: ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı