şifalı bitkiler

Böcek Isırması

Böcek Isırması

Bitkisel tedavi etme uygulamaları epeyce kolay ve gösterişli çözümlerdendir. Nadir durumlarda arı ve eşekarısı sokması yaşamsal tehlike içerir alerjik reaksiyonlara ne nedenle olabilmektedir, bu benzeri durumlarda aciliyetli tıbbi destek şarttır. Belirtileri başı dönmesi, bulantı, soluk sıkıntıları ve değinen tek şişkinliktir. Şayet alerjiniz yoksa haşere ısırması ve haşere sokması amaçlı aşağıda yer alan bitkisel tedavi etme uygulamalarını tatbik edebilirsiniz.

Böcek ısırması ve haşere sokması amaçlı bitkisel tedavi etme amacıyla tek kap ateş gibi suya, tek tatlı kaşığı kadifeçiçeği tentürü ekleyin ve yarayı yıkayın. Eşekarısı sokması durumunda sirkeyle yıkayın.
Arının soktuğu hasarlı bölgeyi tedavi etme amaçlı, temiz ısırganotuyla silin ve ardından melissa, adaçayı, kadifeçiçeği, aloe vera veya kantaron içerir yumuşatıcı tek krem sürün.
Böcek ısırması ve haşere sokması amaçlı bitkisel tedavi etme amacıyla bölgeye tek dilim kıtır soğan sürün.
Eğer sokulan bölge enfeksiyon kaparsa bitkisel tedavi etme amaci ile ekinezya veya çayağacı çiçeği kullanın veya tek tatlı kaşığı çayağacı yağıyla tek tatlı kaşığı suyu karıştırın ve bu karışımla bölgeyi sık temizleyin.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı