şifalı bitkiler

Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske Kabuğu soyulan bir elma ince rendelenir ve 1 yemek kaşığı dolusu krema ile iyice karıştırılır.Yüze, boyuna ve dekolteye uygulanır ve 10 dk etkilemeye bırakıldıktan sonra ılık suyla durulanır.
– 1 çay kaşığı glikoz, 10cl sirke, 1 yumurta sarısı iyice karıştırıldıktan sonra, 40cl ayçiçek yağı eklenerek, krem kıvamı alana civarı karıştırılır. Bir cam kaba koyularak soğukta saklanır. Kremle nemlendirilen pamukla, deri dairesel hareketlerle iyice temizlenir ve ılık suyla yıkanır.
-100cl gülsuyu hafifçe ısıtılır, 25gr süttozu ve 1 yemek kaşığı çiçek balı eklenerek iyice karıştırıldıktan sonra, 30gr bademyağı ilave edilir ve yine iyice karıştırılır. Cam bir kapta, soğukta saklanır. Bu sıvı ile deri iyice ovuşturulur ve sonra yumuşak ıslak bir bezle ya da pamukla temizlenir.
-2 yemek kaşığı krema, 1 yemek kaşığı çiçek balı ile karıştırılır ve mayonez kıvamı alana civarı ayçiçek yağı eklenerek iyice karıştırılır. Akşamları maske olarak 10 dk süreyle yüze uygulanır. Sonra yüz ılık suyla iyice yıkanır.
– 1 orta boy salatalık, kabuğu soyulduktan sonra robottan geçirilir ve tülbentten geçirilerek 1/2 limonun suyu, 25gr bademyağı ve 50cl havuç suyu eklenerek iyice çalkalanır. Akşamları bu sıvı ile nemlendirilen pamukla deri iyice temizlenir. Kullanımdan evvel çalkalanmalıdır.
-2 orta boy havucun suyuna, 1 yumurta sarısı ve 1 kahve kaşığı ayçiçek yağı karıştırılarak iyice çalkalanır. Deri bu sıvıyla ovuşturulur ve 15 dk etkilenmeye bırakılır. ileri ki zamanlarda ılık suyla yıkanır.

Etiketler: , ,

Ebru şallı hamilelerdeki lekeler için leke maskesi tarifi – hamilelikte oluşan lekeler – hamilelik sırasında yüzde oluşan lekeler için doğal maske önerileri.Bide bu doğal maske tarifini hamile bayanlara öneriyoruz.Denediklerinde faydasını görceksiniz.

Malzemeler:

1 kaşık taze sıkılmış limon suyu
4 tane çatalla ezilmiş çilek

Uygulama: Bu iki karışımı önceden temizlediğiniz cildinize sürerek yaklaşık 20 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü lık su ile yıkayın.

Bu maske yüzünüze olduğu gibi ellerinize de uygulayabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı