şifalı bitkiler

Evde Yapılan Doğal Nemlendiriciler

İşte evde kolayca yapa bilceğiniz hem bakım kremi hemde nemlendirici yapa bilir siniz.İşte  tariflerimiz:

Bir avuç gelin çiçeğini yarım avuç sarı düğün çiçeği, yarım avuç kırmızı gül yaprağı ve bir tutam hatmi çiçeğini suda 15-20 dakika kaynatıp süzün. Elde ettiğini posaya krem kıvamına gelene kadar tereyağı ve bir adet kaynamış yumurtanın sarısını katarak yoğurun. Son olarak menekşe yağı ile yumuşattıktan nemlendirici kreminiz kullanıma hazır. Bir kavanozun içine koyarak buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bir avuç gelinciğin yapraklarını bir tatlı kaşığı maydanoz tohumu, bir tatlı kaşığı salatalık tohumu ve üç baş lale soğanı ile birlikte döverek ezin. Karışımı on beş dakika suda pişirerek süzün ve posasını çıkartın. elde edilen posaya krem kıvamına gelene kadar palamut unu ve kaymak katıp iyice yoğurun. Bu kremi kavanoza koyarak buzdolabında saklayabilirsiniz.
İki demet taze nanenin yapraklarını saplarından ayıklayıp üstüne kaynar su dökerek bir gün bekletin. Ertesi gün süzerek elde ettiğiniz iki fincan nane suyuna bir çay kaşığı menekşe yağı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı kaymak ilave edip karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar mısır unu ilave ederek yoğurun. Hazırladığınız bu kremi hem cildinize nemlendirmek ve güzelleştirmek için hem de elleriniz yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

El Kremi Yapılışı

Ellerimiz aynı zamanda güzelliğimizin  ve zerafetimizin göskergesidir. Bunun için de ellerimizin herzaman  bakımlı olması gerektir. Ev işleri, hava şartları, çalışma koşulları gibi nedenlerden dolayı eller yıpranır ve bakımsız kalır. Ellerimizin bakımı için kendimiz ve evimizde kolayca bir krem hazırlayabiliriz. Deneyin  elleriniz istediğiniz güzelliğe ve yumuşaklığa kavuşacağını görcek siniz.
Mazemeler
* 5 çorba kaşığı yulaf unu
* 1 yumurta sarısı
* 2 çorba kaşığı bal
Yapılışı ve Kulanımı : Bütün malzemeleri cam bir kase içinde, tahta bir kaşıkla, krem kıvamına gelinceye kadariyce  karıştırın. Elde ettiğiniz kremi cam bir kavanoza koyup, sabah ve akşam olmak üzere elerinize  güzülce iki kez sürün.Ellerinizdeki farkı göceksiniz.
Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı