şifalı bitkiler

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Suna Dumankaya sivilceler için doğal çözüm olarak bazı tavsiyelerde bulunuyor. İhtiyacınız olan şeyler:  Zeytinyağlı sabun, Pirinç nişaştası, karbonat, elma sirkesi, maden suyu, limon

Zeytinyağlı sabun ile yüzünüzü yıkayın. Aşağıdaki maske tarifimizi yüzünüze maske olarak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Sonrasında ise bir şişe maden suyunun içine yarım limon sıkın. yüzünüzü bunla silin.Görcek sinizki cildiniz daha güzel ve daha parlak görüncektir.

Bu uygulamayı her gün yapın.

Sivilceler için maske tarifimiz:

  • Bir çay kaşığı pirinç nişastası
  • Yarım çay kaşığı karbonat
  • Bir çay kaşığı elma sirkesi

Uygulama: Malzemeleri karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüze süreceksiniz.

Etiketler: , , , , ,

Sivilcelere Maskeler

Sivilce Maske 1.Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili cam bir kasede  karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekleyip ilik suyla yıkayın.

Sivilce maskesi 2
Bir adet orta boy soğanı  alın pişirin ve mikserden geçirin.Sonrada bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın. 

Sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra cam kasede karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar iyce karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze sürün. 
maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak  güzelce temizleyin.Daha sonrada birtane taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın yüzünüze sürün.

 

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı