şifalı bitkiler

İbrahim Saraçoğlu İntihaplı Sivilce Ve Akne Tedavisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bazı bayanların sırtlarında, yüzlerinde, ciltlerinde ve karın bölgelerinde oluşan iltihaplı sivilce ve akneler için soğan suyunun mükemmel bir çözüm olduğunu açıkladı.Bizde bu bigileri sizlerle paylaşıyoruz.
İltihaplı sivilce ve akneler için soğan suyu kürü:

iltihaplı sivilce ve akneler için kuru soğan suyunu günde 2 kez iltihaplı sivilce ve aknelerin üzerine kulak temizleme çubuğunun ucundaki pamuk yardımıyla sürün

Etiketler: , , , , , , , ,

Sivilcelere Maskeler

Sivilce Maske 1.Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili cam bir kasede  karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekleyip ilik suyla yıkayın.

Sivilce maskesi 2
Bir adet orta boy soğanı  alın pişirin ve mikserden geçirin.Sonrada bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın. 

Sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra cam kasede karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar iyce karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze sürün. 
maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak  güzelce temizleyin.Daha sonrada birtane taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın yüzünüze sürün.

 

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı