şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Ergenlik Sivilceleri İçin Reçete

Ahmet marankiden ergenlik sivilceleri için  pratik çözümler öneriyor .Bizde bu önerileri sizlerle paylaşı yoruz deneyin faydasını görcek siniz.İşte   tariflerimiz;

 Bir su bardağı suya, 10 gram taze ya da kuru ceviz yaprağı konularak 10 dakika kaynatılır,elde edilen su ile sivilcelerin üstüne kompres yapılır.

* Taze sinirotu yaprakları ezilerek, lapa haline getirilip sivilcelerin üstüne konur.

* Sabun otu kökü kaynatıldıktan sonra elde edilen suyla cilt temizlenir.

* Marul sıkılarak, suyu ile sivilceler üstüne kompres yapılır.

* 3 su bardağı suyun içine, 20 gram marul doğrandıktan sonra 2 saat kaynatıldıktan sonra, elde edilen su ile sivilcelere kompres yapılır.

* Civanperçemi otu 5 dakika kaynatıldıktan sonra 15 dakika bekletilir, elde edilen su ile günde bir kaç kez sivilceler üstüne kompres

Etiketler: , , , ,

Sivilcelere Maskeler

Sivilce Maske 1.Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili cam bir kasede  karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekleyip ilik suyla yıkayın.

Sivilce maskesi 2
Bir adet orta boy soğanı  alın pişirin ve mikserden geçirin.Sonrada bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın. 

Sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra cam kasede karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar iyce karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze sürün. 
maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak  güzelce temizleyin.Daha sonrada birtane taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın yüzünüze sürün.

 

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı