şifalı bitkiler

Ebru Şallı Selülit Çayı

Ebru şallı selülit çayı tarifini açıkladı.Bu çayın diğer bir özelliği ise metabolizmayı  hızlandırı.Böylelikle kilo vermeniz  daha kolay olur .Kilo vermenizi kolay laşır.

Mazemeler:1 bardak su

1 tatlı kaşığı süzme katkısız bal 

3 tane karanfil  

2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi 

Hazerlanışı:1 bardak suyu kaynatın  altını kapatın daha sonra tüm mazemeleri ekliyerek demlemeye bırakın.ılık olunca her sabah kahvaltıdan 1saat önce aç karnına içil melidir .Selülitten kurtuluncaya kadar bu çaya devam edin.

Etiketler: , , , , , ,

Selülit Çayı Tarifi

GEREKLİ MALZEMELER :
1 tutam biberiye
1 tutam kiraz sapı
2 demet maydonoz
3 litre su

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün malzemeleri, kaynatmış olduğunuz suyun içerisine atıp, kısık ateşte, 5 dak kadar kaynatın. Altını kapatıp, 5 dak demleyin  ve süzün. İçerisine isteğe göre, bir kaç damla limon ve 1 tatlı kaşığı bal katarak içebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Eder Saraç Selülit Giderici Masaj Yağı

Uzman Doktor Ender Saraç yaz ayları yaklaşırken selülit sorunu olan bayanlar için kendi deneyimleriyle geliştirdiği çok özel, selülit giderici masaj yağının tarifini açıkladı! Bu yağı masaj yolu ile 3 hafta kadar uyguladığınızda 1-2 ay gibi bir sürede sonuç vereceği kesindir. Yani yaza kadar fazlasıyla vaktiniz var!Deneyin selülitlerinizden kurtulun.

Malzemeler
:

5 damla melisa yağı
7 damla biberiye yağı
7 damla portakal yağı
1 tatlı kaşığı susam yağı
7 damla kekik yağı

Hazırlanışı:

Tüm mazemelerimizi bir kap içinde karıştırıp vücut ısımıza yakın seviyeye kadar biraz ısıtın.

Masaj Yağının Uygulanışı:

Selülitli bölgeye ellerinizle bu karışımı iyice yedirerek sürün ve çok hafif cildinizi kızartacak şekilde ham ipek veya kabak lifi gibi keselerle sertçe bastırarak ortalama 15 dakika kadar masaj yapın bölgeye. Bu masajdan sonra yağlı olan selülitle bölgeyi zaman kaybetmeden streç film ile sarın ve terlemek için mutlaka en az 20 dakika kadar aktif spor veyahut egzersizler yapın. Spor yaptıktan sonra streç filmi çıkarın ve yağla masaj yaptığınız selülitli bölgeyi iyice ovalayarak ılık su altında yıkayın.

Bu işlemin gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere iki kez yapılması çok daha iyi sonuç verecektir. Eğer vakit ve imkanınız yoksa günde bir kez de yeterli düzeyde selülit kaybı sağlayacaktır.

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki selülit Ve Varis İçin Bitkiler

Ahmet maranki, öyle bir tarif verdi ki, bir taşla iki kuş vurabilecek cinsten. Tarifimiz siz kadınlar için , hem selülit, hem de varis probleminizi çözecek bir tarif.
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 lt beyaz ispirto,
* 4 adet kafuru,
* Bibeberiye yağı,
* Kekik yağı,
* Çoban çantası yağı,
* Hardal yağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :  İspirtonun içerisine, kafuruyu atıp eritin. Arkasından bitkisel yağları, eşit miktarda karıştırarak, nokta masaj tekniği ile masaj yapın. Streç film ile sarıp, sabaha kadar bekletin. Sabah bölgeyi, sıcak su ile yıkayıp, yağ karışımını yeniden masaj yaparak, sürün.

Etiketler: , , , , , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp