şifalı bitkiler

Şeker Hastalığına İyi Gelen Karışım

Mustafa Hoca şeker hastaları için iyi gelen karışımın tarifini verdi.Bizde bu deyerli bilgiyi siz okurlarımızla paylaşmak tayız.Şeker sorununuz  var ise denemenizi tavsiye ediyoruz.

Şeker hastalığına iyi gelen karışım
*Sedere(yabanı sumak)
*kişniş
*alıç
*kurt pencesi
*mumarek diken,
*söğüt kabuğu
*ışkın
*mersin yaprağı
*dağ kekiği
Hazırlanışı:2çay bardağı Serdere (yabani sumak)diğer malzemelerden 1çay bardağı hepsini öğütüp toz haline getirin,hazırladığınız karışımdan 1tatlı kaşığı alıp 2 yemek kaşığı yoğurt’a ekleyip 10 dakika bekletin,Sabah akşam aç karnına tüketin .Şekeriniz düzelene kadar kürü uygulayın

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki Şeker Hastalığı

Prof Dr Ahmet Marankiden, şeker hastaları için, 4 ayrı şeker hastalığı kürümüz var. Şeker hastalığı pankreasın görevini düzgün yapmamasından kaynaklanan bir hastalık. Bakalım şeker hastaları için faydalı olan bu kürler nelermiş bizlerde sizlerle paylaşıyoruz.

KÜR 1- Arpa çimi, yulaf, kereviz tohumu, okaliptus yaprağı, ceviz yaprağı, keçi sakalı, dulavrat otu, zeytin yaprağı, adaçayı, yaban merkezi, aslanpençesi bitkilerin çaylarından günde 3-4 bardak içe bilirsiniz.
KÜR 2- Karahindiba,ceviz yaprağı ile kaynatılıp içilmeye devam edilirse kandaki şekeri düşürür.
KÜR 3- Yabani hindiba kökü zeytinyağı ile kaynatılıp içilmeye devam edilirse kandaki şekeri düşürür.
KÜR 4- Lahana,tere,marul,turp,domates ve patlıcan gibi sebzelerin de şekeri düşürücü özelliği vardır.bu bitkilerdende faydalana bilir siniz.

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı