şifalı bitkiler

İdrarYolları Enfeksiyonları İçin Ne Yemeliyiz

Özellikle kadınlarımızda, çok sık görülmekle birlikte, erkeklerde de görülen ve oldukça tehlikeli olan idraryolları hastalıkları için, bazı besilerin sıklıkla kullanılması, önleyici olabilir. Bu besinlerden bazılarını siz okurlarımızla paylaşıyoruz .İşte yememiz gereken besinler:
NANE : Lezzeti ve ağızda bıraktığı hoş araoması ile, sofralarımızın baş tacı olan nane, İdrar söktürücü özelliğe sahiptir. İçerdiği mentol, midenin normal işlevini görmesine neden olur. Vücuda giren grip mikrobunakarşı savaştığı gibi, ileri yaşlarda ülsere yakalanma riskini de azaltır. Sabahları mide bulantısını keser. Nane çayı, baş ağrısı, stres gibi hastalıkların yanı sıra mide yanmasına da bire birdir. Ancak nane çayını aç karnına değil, tok karnına içiniz.
ELMA: İçindeki C vitamini ve pektin, oldukça faydalıdır. Kolesterolü düşürür, sindirim sistemini düzenler ve idrar ve hacet yollarındaki sorunları giderir.
KEPEK EKMEĞİ : B3 vitamini, demir, potasyum ve folik asit içerir. Çok fazlası idrar yollarına zarar verirken, günde 2 dilim yemek iyi gelir.

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı