şifalı bitkiler

Astım Ve Bronşit İçin Doğal Şurup

Astım ve bronşit için evde kolayca yapabilceğiniz doğal bir şurup tarifini siz okurlarımızla paylaşıyoruz.Bu şurup sayesinde astınınızada bronşitinizede iyi gelcektir.İşte doğol şurup tarifimiz:

30 adet limonun suyunu sıkın. içine, 5 adet günlük, taze yumurta atıp, ya dolapta, ya da, ayazda 1 hafta bekletin. eğer, yumurta taze ise, 1 haftada dış kabuğu tamamen eriyecektir. 1 haftanın sonunda, karışımın içerisine, 250 gr nöbet şekeri karıştırın. Çocuklar için, sabahları aç karnına, 1 fincan, yetişkjinler için ise, yine sabahları aç karnına 1 çay bardağı için. akciğerleri temizler.

Etiketler: , , , , , ,

Astım Hastalığına iyi Gelen Bitkiler

Hasta, kriz geldiği zaman soluk almakta zorluk çektiğini zanneder, gerçekte nefes vermekte zorluk vardır. Bunun nedeni de, akciğerlerdeki küçük hava borularının daralmasıdır. Buralardan geçen hava, ıslığa benzeyen bir ses çıkarır, ki buna hırıltı denir. Astım, bir kaç grup nedenden kaynaklanır. Bunların başında da bünye gelir. Yani, bazı kimselerde baş ağrısı ne kadar tabi bir şeyse, diğerlerinde de astım o kadar doğaldır. Bazı kimseler, toz, kıl, yumurta, süt, aspirin, çiçek tozu ve benzeri şeylere karşı hassastırlar. Bu hassasiyet, astım krizleri şeklinde kendini gösterir. Tedavi için, hastayı etkileyecek bu unsurların ortadan kaldırılması yapılacak ilk iştir

Astım Hastalığının tedavisinden kullanılacak bitkiler
Bal ve oğulotu karıştırılarak içilebilir.

Nefes darlığı esnasında tabanlar ve avuç içleri hardal ile ovulursa kriz önlenebilir.

Zeytinyağında bekletilmiş inciri bol bol tüketiniz.

İkişer tutam Raven çini, mesleki, sinameki, birer tutam rezene, anason, tarçın toz haline getirilerek hergün 1 çay kaşığı yutulur.

Yarım kilo incir ve 100 gram çemeni 1 tencere suya atınız ve içine herbirinden birer tutam hardal, kişniş, çörekotu, anason, ve kimyon atarak lapa haline gelinçeye kadar kaynatınız. Daha sonra içerisine 1 su bardağı sirke katarak soğumaya bırakınız. Hergün aç karnına sabah veya akşam 1 yemek kaşığı yiyiniz.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı