şifalı bitkiler

Melisa Bitkisi

Melisa Bitkisin
Melisa otu, beyaz çiçekli, yaprakları ince ve narin tüylerle kaplı durumda olan , limon kokulu, tek sürü dallı, otsu tek nebattır. Erkek Çocuk otu olarak da bilinir. Vatanı Doğu Akdeniz bölgesi ve Batı Asya’dır. Özellikle İspanya, Ortada ve Doğu Avrupa’da kültürü yapılmaktadır.Boyu 30 – 80 cm kadardır. Limon kokuludur. Tek Sürü senelik tek nebattır. Yaprakları ince ve narin tüylüdür. Uçucu yağ, tanen, acı madde, reçine ve müsilaj içeren.
Melisanın Faydaları:
Uykusuzluğa karşın sıkı ciro.
Mide ve bağırsak ağrılarını keser.
Kalbi kuvvetlendirir.
Hazımsızlık, başı ağrısı ve migrende yararlıdır.
Melankoli, sara, başdönmesi, kulak çınlaması ve öfke krizlerinde yakıntıları ortadan kaldırır.
Bayılmalarda kullanılır.
Aybaşı ağrılarını keser ve aybaşı kanamalarını tertip eder.
Huzursuzluk ve sorunları karşılar.
Hafıza zayıflığında yararlıdır.
Kullanımı: Melisa otunun yaprakları kurutulduktan ardından kaynamış suda demlenerek inşa edilen melisa çayı içilebilir. Melisa bitkisinin yapraklarından ele geçirilen melisa yağı da farklı amaçlar amacıyla kullanılmaktadır. Bununla Birlikte, melisa otu tazeyken ezilerek çıkarılan suyu da kullanılır. Kaynatılarak vücuda sürülürse ter kokusunu karşılar.
Melisa Yağı: Melisa yağı yorgunluk, uykusuzluk, astım ve soluk darlığı şikayetlerine karşın yararlıdır. Terleticidir. Ilgisiz algınlığına sıkı ciro. Hazmı kolaylaştırır ve gaz söktürür. Ülser yakıntılarını azaltmaya destekçi olabilir. Tüm bu yararları amacıyla 3-4 damla melisa yağı tek fincan suya damlatılarak içilebilir. Bununla Birlikte, badem yağıyla seyreltilip cilde sürülürse cildi güzelleştirir. Birçok tek sürü uçucu bitkisel yağ benzeri melisa yağı da sabit yağlarla seyreltilmeden ve pek miktarda kullanılmamalıdır.

Etiketler: , ,

Ömer Coşkun Akciğer Kanseri İçin Şifalı Bitkiler

EBEGÜMECİ : Öncelikle ebegümecinin faydalarınından bahsedelim.
* Sindirim sistemine iyi gelir.
* Akciğer kanserini önleyici özelliği vardır. Akciğerleri temizler.
* Balgam söktürücüdür.
* Sigarayı bırakan kişilerde, akciğerleri 70 günde temizler.
* Kanserden koruyucudur.
EBEGÜMECİ ÇAYI : Kaynar suyun içine bir miktar ebegümeci atılır ve 5 saat beletilir. aç karnına bu çay içilir. Kaynıtılmaz. Demleme usulu tüketilir.
KEÇİBOYNUZU : 6 adet keçiboynuzu, bir tencereye koyun,1 lt suda 5 dak kaynatılır. Aç karnına içilir. 21 gün kullanılır.  6 ayda 1 defa kür olarak uygulanır. Kansızlık için de son derece faydalıdır

Etiketler: , , , , ,

Soğuk Algınlığına İyi Gelen bitkiler

Size özel soğuk algınlığına iyi gelen bitkileri  araştırdık ve bulduk.Deneyin soğuk algınlığınlığınıza iyi gelceğini görceksiniz . Vücüdünüza hiçbir yan etkisi yok.

1 mazelmeler: mürver çiçeği, nane ve civanperçemi

Yapılışı:Eşit olarak  bitkileri karıştırınız . Bu çay, yangılara, nezleye karşı etkili ve mukoza güçlendirici olan mürver çiçeği, uyarıcı ve birikimleri çözücü etkisiyle nane, ter ve idrar arttırıcı etkileriyle civanperçeminin oluşturduğu, çok yönlü bir tedaviyi hemen başlatır. Günde en az 3 bardak çay tüketilmelidir, mümkün olduğunca sıcak ve tatlandırılmadan içilmesi gerekmektedit.
Eğer hastanızın ateşi varsa, karışıma kuşburnu ve ıhlamur eklenerek, terleme  yolu arttırılabilir.
2Mal zemeler: Portakal,karabiber ve bal

Yapılışı Portakalı sıkıyorsunuz,yarım bardak kadar su ısıtıp içine bal koyuyorsunuz, karabiber ekleyin.Portakal suyuyla ballı ve karabiberlisuyu karıştırıyorsunuzve bukarışımı  için. Tadı biraz acı oluyor ama fena değil yine de. 

3 Malzemeler: Siyahturp ve bal

Yapılışı: Siyah turbu alıyorsun, içini oyuyorsun bir taraftan, diğer ucuna da yorgan iğnesiyle  bir kaçtane delik deliyorsunuz. Balı bu oyuğa döküyorsun ve bal süzülerek diğer delikten akıyor. Süzülen bu balı birer tatlı kaşığı alın.

Etiketler: , , , , , , , ,

Kilo Vermeye Yardımcı olan 10 Mucize Bitki

Sağlıklı kilo vermek isteyenleriçin , iştah azaltan bu bitkileri tavsiye ediyoruz. İştah azaltan ve yağ yakımınızı hızlandıran bu 10 bitki, doktorlar tarafından kilo kontrolü amacıyla tavsiye ediliyor. İşte kilonuzu ayarlamanıza yardımcı olacak bitkiler..

At kuyruğu bitkisi :İdrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bu  bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanırsanızböbreklerinize zarar verebilir.

Maydanoz: Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve kaynatıpçayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Adaçayı :Zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılır. 

Kekik: Sindirim problemleri yaşayan kişilerde  tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sırada yorgunluktan şikayet edenler içinde vücuda zinlelik sağlar.

Civanperçemi:  tTatlı yemeye karşı iştahı keser, mideye tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

Biberiye: Sindirim sistemini düzenleyici etkisi vardır. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

Tere Bitkisi :Bünyedeki yağ yakmayı çabuklaştırıcı etkisi vardır. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca birçok  vitaminde intiva eder.

Sinameki Bitkisi : Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevini görür. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

Balık otu: Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir

Fesleğen: Vücudunuzda  biriken fazla suyu atmaya destek olur. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı