şifalı bitkiler

Ben Tedavisi

Ben Tedavisi
Benler yüzdeki cilt lekelerinin bir türü olup koyu kahverengi ve siyah görünümleri ile dikkat çekmektedir . Ben lekeleri sadece yüzde ve yanakta çenede değil , omuzda göğüste el ve ayaklarda boyunda ensede karında kısacası vücudun rastgele bir yerinde oluşabilmektedir . Kişiden kişiye değişmekle birlikte bir insanda ortalama olarak 10 ile 40 arası ben olmaktadır . Tıbbi dilde ben , nevus veya nevi olarak deyim edilir . Benler aslında çoğu zaman zararsız cilt oluşumlarıdır . Benler düz veya kabarık olabilirler . Renkleri pembeden kahbverengi siyaha kadar değişebilir . Benlerin sayısı genetik olarak ve güneşe maruz kalmanın derecesine bağlı olarak değişir . Çok nadiren cilt kanserine neden olabilen kötü huylu benler de oluşabilmektedir . Ciltteki benler oval ve yuvarlak biçimlere olup , doğumla çocuklukta veya ergenlikte gelişebilmektedir . Hamilelikte ben oluşumu da sık görülen bir vaziyettir .
Benlerin oluşumunun değişik nedenleri vardır:Ciltteki pigment hücrelerinin çoğalması
Kalıtım ve genetik faktörler
Güneş ışığında aşırı durmak benlerin oluşumuna neden olur .
Ahmet Maranki Ben Tedavisi
Ahmet Maranki imzalı bitkisel tedavi formülleri ile yüzdeki yüzdeki , omuzdaki , ciltteki benlere kolay ve ektili bir biçimde kesin çözüm bulabileceksiniz .
Benlere bitkisel çözüm – Benlere natürel çözümler ve ev yapımı tedavi yöntemleri
*Bir tutam kişniş’i iyice öğüterek benlerin üzerine uygulayın . Aniden çıkan benlere bitkisel çözüm meydana gelen kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulmak mümkün .
*Bir avuç keten tohumunu keten tohumu yağı ile birlikte ezilmiş vaziyette karıştırın . İçerisine de bir tatlı kaşığı bal ekleyin . Benler üzerine bu karışımı sürün ve her gün tekrarlayın . Benlere natürel çözüm meydana gelen bu metod , daha çok inatçı kahverengi benleri yok etmek için kullanılmaktadır .
*Bir baş sarımsağı ezerek ben meydana gelen bölgeye sürün ve üzerini bir bandaj ile kapatın . Bu yöntem ben lekesi rehabilitasyonu olarak en basit bitkisel tedavi yollarından birisidir . NOT: uygulayan bazı arkadaşlar cildi kabarttığını tahriş ettiğini söylüyorlar . o nedenle hassas ciltlere sahip meydana gelen kişiler doktora danışmadan sarımsak kürünü uygulamasınlar .
Profesör Doktor Ahmet Maranki et benleri rehabilitasyonu için bitkisel formüller ve çözümler üretebileceğinizi , et benlerinizi tedavi altına alabileceğinizi söyledi . Et benleri doğuştan yada sonradan oluşan ufak yuvarlak şeklinde vücudun en çok ense tarafında çıkan et şeklinde bir bendir . Benleri koparıp , atarsanız ölümcül sonuçlarla karşılaşabilirsiniz . Uzmanlar bu benlerin hiç dokunulmaması , koparılmaması gerektiği ile ilgili insanları uyarıyor .
Et benlerini halk kendi arasında farklı yöntemler geliştirerek her ne kadar kaybetse de bu işi uzmanların eline bırakmak daha doğru gözüküyor . Saç teli sararak , et beninin üzerine et benine giden kan dolaşımı kesilerek birkaç gün sonra spontane düşüyor . Halk arasında denenen bu yöntemi uzman doktorlar pek sağlıklı bulmuyor .
Et benlerinin tedavisinde bitkisel olarak çörek otu yağı kullanılmaktadır . Et beni meydana gelen bölgenize günde bir çay kaşığı çörek otu yağını sürün ve bir çay kaşığı da için . Bu bitkisel rehabilitasyona yaklaşık olarak 3 hafta devam etmeniz öneriliyor .
Yüzdeki benlere bitkisel çözüm
*Çay ağacı yağı da ben lekeleri tedavisinde etkili bir cilt lekesi bitkisel çözümüdür . Bir hafta 10 gün uygulanacak Çay ağacı yağı kürü ile benler açılmakta ve dikkat çekmez bir hal almaktadır .
*Bitkisel yollarla Ben rehabilitasyonu için Elma sirkesi kürü de tavsiye edilebilinecek bitkisel yöntemler arasındadır . Bir parça pamuğa emdirilmiş elma sirkesini ben meydana gelen bölgeye uygulayın ve yüzünüzü kurumaya bırakın . 20 – 30 dakika sonra yüzünüzü sabunsuz ılık su ile durulayın .
*Bir dilim greyfurtu 3 – 4 hafta boyunca ben lekesi meydana gelen bölgeye koyun ve greyfurtun üstünü bir yara bandı ile kapatın . Bu yöntem de ben ve cilt lekeleri için etkili bir bitkisel çözüm dür .
Benler hangi yöntemlerle tedavi edilir?
1 . Traşlama şeklinde biyopsi
Deriden kabarık bir ben bu yöntem ile kolaylıkla edavi edilebilir . Deri lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra bir cerrahi bıcak veya koter ile çıkartılır . Yara düz beyaz bir leke bırakarak iyileşir .
2 . Benin cerrahi olarak çıkartılması
Bu yöntem ben düzse veya melanom dediğimiz cilt kanseri şüphesi var ise kullanılır . Deri deki ben tam kalınlığı ile çıkarılır ve sonrada dikiş atılır . Çıkarılan ben patolojik incelemeye gönderilir . Cerrahi yapılan yerde ince bir çizgi şekinde iz kalabilir .
Benlern üzerinde çıkan kıllar traş edilebilir . Cımbızla alınması benin altında inflamasyona yol açarak ağrılı şişliğe neden olabilir .
Deri nasıl muayene edilmelidir?
Ayda bir kişisel cilt muayanizi yapınız: Benlerinizde bir değişiklik görürseniz veya yeni bir benin çıktığını farkederseniz bir Dermatoloğa başvurunuz . Çok sayıda beniniz , atipik beniniz , daha önceden meydana gelen deri kanseriniz var ise veya doktorunuz önerdiyse düzenli olarak muayene olunuz .
Çok sayıda ben ve sıradışı ben var ise fotograf ile kayıt almak faydalı olabilir . Dermatoskopi denen bir yöntem ile benlerin fotografları alınarak , benlerdeki melanom habercisi olabilecek değişiklikler kolaylıkla saptanabilir .

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı