şifalı bitkiler

Bebeklerde Cilt Döküntüsü

Bebek cilt döküntüleri çok yaygın olarak görülen bir durumdur. Bazen ne yapacağımızı bilmek zordur. Bu durumlarda bebekler ağlayarak kendilerini ifade de etmezler. Bebek cildi döküntülerinden kurtulmak için bazı ipuçları şunlardır:<
1.Ciltteki döküntüler ve egzama bebek cildinde kaşıntıya sebep olabilir. Bu durumlarda siz veya başkası cilde dokunmamalıdır, cilt kızarık ve döküntülüdür. Bebek yanaklarının sıkılmasına izin vermeyin. Bu yüzü tahriş eder ve kaşıntıyı daha da artırır.
2. hipoalerjenik lavanta balsamı bebeğin yüzüne zarar vermeyen bir tedavi biçimidir. Toksin görevi görür yüzünü yatıştırır, döküntü, egzama ve kaşıntılara iyi gelir tahrişi durdurur.
3.Eğer fındık yediyseniz ve halen emzirme dönemindeyseniz, bu çok yanlıştır. Yediğiniz fındık bebekte bir alerjik reaksiyona neden olabilir. Emziren anneler fındık yememelidir. Fındık yemeyi durdurun, döküntülerin nedeni olabilir.
4.Döküntüler gidene kadar bebek mamalarından kaçının. Bazen bebek mamaları egzama ve döküntülere neden olur ve süresini uzatabilir. Anne sütü bu durumda ön plandadır.
Bebeklerin yumuşacık ciltleri ve şirin gülümsemeleri herkes tarafından özenilir. Ama her zaman böyle olmaz onların da deri sorunları vardır. Döküntüler yüzün dışındaysa, pişik, pamukçuk, uyuz, kurdeşen gibi rahatsızlıklar olmuş olabilir, mutlaka doktora götürün

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı