şifalı bitkiler

Ahmet maranki Basur Tedavisi

Halk arasında basur diye tabir edilen hemoroid, sürekli oturmaktan, aşırı yemek  yiyip kabız olmaktan, sıkıntıdan ve genetik faktörlerden kaynaklanan bir bağırsak hastalığıdır. Basur anüs bölgesindeki toplardamarların genişleyip, bir et kitlesi gibi einize gelmesidir. Ülkemizde en çok  güneydoğu anadolu bölgesinde görülen hastalığın bir sebebi ise, sürekli et ve acıyı bolca tüketmek olarak yorumlanabilir. Basura tüm baharatların olumsuz yönde etkisinin olduğu da bilinmektedir. Bunun yanında basura ençok tarçın, kişniş, nane, biberiye, safran ve dereotunun iyi geldiği Ahmet Maranki tarafından söylenmektedir.

Ahmet Maranki’ den basur için bitksel formülleri, basura iyi gelen otları, çayları paylaşalım:

İşte Ahmet Maranki’ den basur için öneriler:

** 1 bardak kaynar suyun içine  10 gram siyah üzüm yaprağı konur. 10 dakika boyunca demlenir. Daha sonra günde 2 bardak içilir.

** Semizotu, krem kıvamına getirilip basurun üzerine sürülmelidir.

** Zeytin yağı ( saf olmalıdır)  ılık kıvama gelinceye kadar ısıtılır kaynat mayın .  Sabahları aç karnına 50 gram içilir. Bir kaç gün boyunca buna devam edilmelidir.

** 1 bardak suyun içerisine bir tutam ince bir şekilde kıyılmış maydanoz konularak 5-10 dakika boyunca kaynatılır. 1o dakika kaynadıktan sonra 20 dakika bekletilir.  Basurlu bölgeyi bu karışımla ıslatılır.

** 1 bardak kaynamış suya, 2 gram papatya konulur. 10 dakika bekleyen bu karışıma pamuk batırılarak basurlu bölgeye , pansuman edilir.

** 1 bardak kaynamış suya 4 gram, rezene tohumu konur. 10 dakika bekletilen bu karışımdan günde 2-3 bardak içilir.

** Patatesi makata konulacak bir şekilde dilimleyerek, gün boyu makatta bekletiniz.

** Patetesi rendeleyip, püre kıvamına getirerek,  basurlu bölgeye koyarak günde 2-3 kere bu uygulama tekrarlanır.

(Yukarda saydığımız öneriler, alıntıdır. Meydana gelecek sorunlarda hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmeyiz.)

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı