şifalı bitkiler

Ömer Osman Korkmaz Hastalıklara Bitkisel tavsiyeler

Lokman Hekim olarak tanıdığımız ve bu sıralar Kanal7 sabah programlarına katılan , Ömer Osman Korkmaz sizler için,  bitkilerin faydalarını ve hangi hastalıklara iyi geleceğinde bahsediyor.

Hemoroid (basur hastalığı) olanlara bitkisel öneriler: Hemoroid hastalığı  olan kişiler hakiki zeytinyağından başka yağ kullanmamalıdır. ayrıca günde 2-3 kaşık da zeytin yağı içilirse, kanama gibi sorunlar daha az yaşanır.
Diyaliz hastalığı olanlar: Diyaliz hastaları ve böbrek hastaları için, salatalığın suyunu kaynatıp içmek çok faydakıdır. Ayrıca bu hastalar, sadece kuzu eti yemelidir.
Alkol alanlar için: Alkol almadan yarım saat önce, Yarım çay bardağı doğal zeytin yağı içmeli, alkolün zaralarından koruduğu gibi, sarhoşluğu da önler.
Kurdeşen hastalığına bitkiler : Bir tutam eğrelti otunu elinizde ufalayın.suyun içine katın. ayva ağacının dibinden bir avuç toprak alıp ,o suyun içine ilave edin. ve bu su ile haftada 3 kere banyo yapın.
Migren ve sinüzit için bitkiler  Migreni ve sinüziti olan kişiler  30-40 gün boyunca akşamları yatarken,1 er damla burnun her iki deliğine ÇÖREKOTU YAĞI damlatın. migren ve sünizit ağrılarına karşı çok faydalı olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı