şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Baş Ağrısı

Ahmet Maranki Baş Ağrısı
BAŞ AĞRISI
Baş ağrısının farklı sebepleri vardır bunlar , hüzün, verem, menenjit, solunum yetersizliği, tifo, kabızlık, göz bozukluğu, safra, karaciğer hastalığı, grip, bademcik, dik tansiyon, sinüzit, düşük tansiyon, nezle, baskı benzeri pekçok nedeni olabilmektedir baş ağrısının. Bu rahatsızlığın neden kaynaklandığını bir doktora baş vurarak araştırmamız en doğrusudur. Evde kendimizinde yapabileceği bir takım bitkisel tedavilerdende yararlanabiliriz.
BAŞ AĞRISI GİDERİCİ BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* bir-2 Çay kaşığı melisa bitkisini 250 ml kaynatılmış suya karıştırın. Yapmış olduğunuz çaydan günlük iki bardak tüketin.
* bir çay bardağı suyu kaynatın, içerisine bir çay kaşığı civan perçemi koyun, on dakika demleyin günde iki çay bardağı tüketin.
* bir su bardağı kaynamış suya 4-10 gr oğulotu koyup, 10 dakika dinlendirin, bu karışımı günde iki defa tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış suya yarım çay kaşığı toz zencefil koyun ve 10 dakika dinlendirin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günde iki bardak tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış meydana gelen suya iki gr papatya ekleyin ve on dakika dinlendirin, günlük iki bardak tüketin.
* Karabaş otu, papatya, kekik ve lavanta bitkilerinden, bir su bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı koyup 5 dakika demleyin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günlük üç bardak tüketin.
*2 su bardağı suyu kaynatın, içerisine oğulotu, defne ve fesleğenden birer tatlı kaşığı koyun, bu hazırlamış olduğunuz karışımı 15 dakika dinlendirin. Bir ay süresince itinalı olarak günlük 2-3 bardak için.
* Bir miktar nane yağı ile alkol’ü karıştırın, hazırlamış olduğunuz bu karışım ile şaşaklarınızı ovalayın. Baş ağrınıza faydası olacaktır.
* Bir Çok Defa başı ağrıyan kişilerin magnezyum tüketmeleri öneri edilir. Enbaşta semiz otu ve yeşil yapraklı bitkilerin tüketimi ile baklagiller ve işlenmemiş tahıllarda bol miktarda magnezyum bulunur .
* bir su bardağı kaynatılmış suyun içerisine, önceden karıştırmış olduğunuz 40 gr kedi otu kökü, 20 gr lavanta çiçeği, 20 gr melisa yaprağı ve 20 gr ıhlamur’dan, 5 ya da 10 gr arası koyulur. On dakikademlenir. Bu karışımdan günde iki bardak içilmesi öneri edilir.
* 250 ml kaynatmış olduğunuz suya bir çay kaşığı kuru kekik koyarak kendinize bir çay hazırlayın. Bu çay baş ağrınıza olduğu benzeri, kompres yaparak sırt ve omuz adalelerinize, tansiyona ilişkili boyun ağrınızada iyi gelecektir .

Etiketler: , ,

Baş Ağrısına Neler İyi Gelir

Baş Ağrısına Neler İyi Gelir
Baş ağrısı bazen bütün bir gününüzü mahvedebilir. Uykusuz, sinirli, stresli bir gün içinde, moralinizi bozan bir şey olduğunda baş gösterebilir. Kolay baş ağrıları ek olarak pekçok baskı, gökyüzü hali, tansiyon ve kanda oksijenin azalmasındari gelir. Ki en pekçok sinirsel ağrılar olarak da tanımlanabilen, gerilimli ortam ve stresteri iştirak eden gerilim tipi baş ağrıları görülür. Zonklayıcı bir ağrıdır bu. Büyük Ihtimalle boyundan ya da alın bölgesinden başlayan ağrı, yukarı dosdoğru çıkar ve bütün başa yayılır.

Baş ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurmak gerekir. Nedeni Ise baş ağrısı vücudunuzda bir şeylerin eksikliğini bilgi verici bir işarettir. Bu eksiklik sadece az bir süre dinlenmek bile olsa önemsemelisiniz. Negatif halde baş ağrınız kronikleşebilir.

Karanlık ve sessizlik
Strese dayalı baş ağrısıyla uğraş etmenin önce yolu olarak aklınıza anında bir ağrı kesici ilaç içmek gelmesin. Nedeni Ise ağrının önüne geçmenin naturel yolları var ilaçtan bir önce . Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı seçim edin.

Açık gökyüzü yürüyüşü
Stres ve gerilimden uzak bir ortamda dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havadar olmasına itina gösterin. Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin.
Kendinizde o gücü buluyorsanız, açık havada yürüyüş inşa etmek da baş ağrısına iyi gelir.

Masaj
Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza dosdoğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına dosdoğru cildinizi gererek masaj yapın.

Sıcak duş
Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı ısısı yüksek su dolu bir kapta bekletin. Ileri Ki Vakitlerde su ılık olana dolayında ilgisiz su ekleyin. Ayak banyosundan bir sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde büyüyen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.

Soğuk kompres
Bir bezi ilgisiz suyla ıslatarak ya da poşete buz koyarak başınıza ilgisiz kompres yapın.

Muz, makarna, balık yağı
Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi iştirak eden besinler olduğunu söylüyor. Ek Olarak, acı kahveye bir 2 damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor.

İlaç
Ağrı kesici kullanmadan bir önce kesinlikle doktorunuza danışın. Ne var ki, her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir süre bir sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız. Yani ilaç bağımlısı olduğunuz sebebiyle ilacı almadığınızda ağrı başlar. Bunun Için Bağlı Olarak olası olduğunca ağrı kesici almamakta yarar var.

Sık tekrarlayan ve uzunca aynı ritimde devam eden baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla alakadar durumda olan her konuda olduğu bunun için benzer, bu vaziyette da uzman bir doktora başvurmak en doğrusudur

Etiketler: , ,

Sinir Ağrıları İçin Şifalı Bitkiler

Bu çeşit ağrılar, genelikle küt ağrı şeklindedir. Vücudun her yerinde hissedilebilir. Ama, çoğunlukla kalp çevresindeki ağrılardan şikayet edilir. Bazı kimseler de başlarını tıpkı bir çember gibi sıkan baş ağrılarından şikayet ederler.

İşte bu çeşit ağrılar, bedeni bir arızadan kaynaklanmıyorsa, sinirsel ağrılardır. Bu gibi şikayetlerde aşağıdaki reçetelerden herhangi biri kullanılanılabilir.Kullan dığınızda faydasını görceksiniz.

Mazemeler: Lahana, süt.
Hazırlanışı : Dört su bardağı süte 10 tane lahana konur ve 15 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra, lahana yaprakları ağrıyan bölgeye konur.

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Şifalı Bitkiler

Ahmet marankiden başağrısına iyi gelecek bitkileri açıkladı.Bizde bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz ;

Hanımların adet günlerinde görülen baş ağrıları için, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı civanperçemi otu konulup, 10 dakika demlenip süzülür. Ve günde 2 çay bardağı içilir. Baş ağrısına çok iyi gelir.

* Baş ağrısına karşı Lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkiler, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı koyup 5 dakika demlenip süzülür. Bu karışımdan günde 2-4 bardak içilir.

* Migren için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenir. Günde 2-3 bardak içilir. Bu karışımın içilmesine düzenli olarak en az 1 ay devam edilirse, zamanla migrene şifa olur.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konur, 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 4-10 gram oğul otu konur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 2 gram papatya konur, 10 dakika bekletilir günde 2 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 20 gram ıhlamur, 40 gram kedi otu kökü, 20 gram lavanta çiçeği, 20 gram oğul otu yaprağı karıştırılıp, 1 bardak kaynar suya 5-10 gram konur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 fincan içilir

Etiketler: , , , ,

Baş Ağrılarına İyi Gelen Bitkiler

Baş ağrıları için bitkiler
Anason tohumları: Yakılarak dumanını  solunursanız  baş ağrısını keser
Ardıç’ın :Rendelenmiş meyveleri sirke içine koyup bekletildikten sonra temiz  bir bezle alınıp üzerine sarılırsa baş ağrılarınızı  giderir.

Ayçiçek yağı :Ayçiçeği yağı içilmez  ama gargara olarakkullana bilirsiniz uykusuzluk, kronik baş ağrısı ve asabiyete iyi gelir.

Ihlamur çayı: Çiçeklerinden kaynatarak elde edilen ıhlamur ruhu baş ağrısını iyigelir

Karabiber :Tarçınla kara bibiri  karıştırılarak kullanılırsa baş ağrısına iyi gelir . Ihlamurla kaynatırsanız sancı kesici etkisi vardır.

Limon suyu Bir su bardağı kahve içine limon sıkılıp içilirse niz eğer baş ağrısına etkili olur.

Muzun :Muzun içindeki magnezyum baş ağrısı ve kramplara karşı çok etkili olur.

Nane : Kaynatıp nane çayı içinşiniz ve üzerlik otu baş ağrılarına iyi gelir.

Etiketler: , , , , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp