şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Baş Ağrısı

Ahmet Maranki Baş Ağrısı
BAŞ AĞRISI
Baş ağrısının farklı sebepleri vardır bunlar , hüzün, verem, menenjit, solunum yetersizliği, tifo, kabızlık, göz bozukluğu, safra, karaciğer hastalığı, grip, bademcik, dik tansiyon, sinüzit, düşük tansiyon, nezle, baskı benzeri pekçok nedeni olabilmektedir baş ağrısının. Bu rahatsızlığın neden kaynaklandığını bir doktora baş vurarak araştırmamız en doğrusudur. Evde kendimizinde yapabileceği bir takım bitkisel tedavilerdende yararlanabiliriz.
BAŞ AĞRISI GİDERİCİ BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* bir-2 Çay kaşığı melisa bitkisini 250 ml kaynatılmış suya karıştırın. Yapmış olduğunuz çaydan günlük iki bardak tüketin.
* bir çay bardağı suyu kaynatın, içerisine bir çay kaşığı civan perçemi koyun, on dakika demleyin günde iki çay bardağı tüketin.
* bir su bardağı kaynamış suya 4-10 gr oğulotu koyup, 10 dakika dinlendirin, bu karışımı günde iki defa tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış suya yarım çay kaşığı toz zencefil koyun ve 10 dakika dinlendirin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günde iki bardak tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış meydana gelen suya iki gr papatya ekleyin ve on dakika dinlendirin, günlük iki bardak tüketin.
* Karabaş otu, papatya, kekik ve lavanta bitkilerinden, bir su bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı koyup 5 dakika demleyin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günlük üç bardak tüketin.
*2 su bardağı suyu kaynatın, içerisine oğulotu, defne ve fesleğenden birer tatlı kaşığı koyun, bu hazırlamış olduğunuz karışımı 15 dakika dinlendirin. Bir ay süresince itinalı olarak günlük 2-3 bardak için.
* Bir miktar nane yağı ile alkol’ü karıştırın, hazırlamış olduğunuz bu karışım ile şaşaklarınızı ovalayın. Baş ağrınıza faydası olacaktır.
* Bir Çok Defa başı ağrıyan kişilerin magnezyum tüketmeleri öneri edilir. Enbaşta semiz otu ve yeşil yapraklı bitkilerin tüketimi ile baklagiller ve işlenmemiş tahıllarda bol miktarda magnezyum bulunur .
* bir su bardağı kaynatılmış suyun içerisine, önceden karıştırmış olduğunuz 40 gr kedi otu kökü, 20 gr lavanta çiçeği, 20 gr melisa yaprağı ve 20 gr ıhlamur’dan, 5 ya da 10 gr arası koyulur. On dakikademlenir. Bu karışımdan günde iki bardak içilmesi öneri edilir.
* 250 ml kaynatmış olduğunuz suya bir çay kaşığı kuru kekik koyarak kendinize bir çay hazırlayın. Bu çay baş ağrınıza olduğu benzeri, kompres yaparak sırt ve omuz adalelerinize, tansiyona ilişkili boyun ağrınızada iyi gelecektir .

Etiketler: , ,

Ağrı Ve Sancılar İçin Bitkiler

1-100 gr. tuzsuz tereyagi, 25 gr. karabiber, 25 gr. sarımsak su ile karıştırılıp kaynatılacak, elde edilen yağ ile ağrıyan yer ovulacaktır.
2-Oğulotu, bal ile karıştırılarak yenilecektir.
3-Karabaş otu kaynatılarak suyundan içilecektir.
4-Tereyağı eritilir ve yün üzerine konur. Bu yün sıcak olarak ağrıyan uzvun üzerine bağlanırsa, ağrıyı izale eder.
5-Zeytinyağıı ile portakal kabukları, bir şişe içine konularak iki hafta güneşte asılı bırakılır. Elde edilen bu yağdan, ağrıyan yer üzerine sürülürse biiznillah şifaya kavuşur.

Etiketler: , , , , , ,

Sinir Ağrıları İçin Şifalı Bitkiler

Bu çeşit ağrılar, genelikle küt ağrı şeklindedir. Vücudun her yerinde hissedilebilir. Ama, çoğunlukla kalp çevresindeki ağrılardan şikayet edilir. Bazı kimseler de başlarını tıpkı bir çember gibi sıkan baş ağrılarından şikayet ederler.

İşte bu çeşit ağrılar, bedeni bir arızadan kaynaklanmıyorsa, sinirsel ağrılardır. Bu gibi şikayetlerde aşağıdaki reçetelerden herhangi biri kullanılanılabilir.Kullan dığınızda faydasını görceksiniz.

Mazemeler: Lahana, süt.
Hazırlanışı : Dört su bardağı süte 10 tane lahana konur ve 15 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra, lahana yaprakları ağrıyan bölgeye konur.

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Şifalı Bitkiler

Ahmet marankiden başağrısına iyi gelecek bitkileri açıkladı.Bizde bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz ;

Hanımların adet günlerinde görülen baş ağrıları için, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı civanperçemi otu konulup, 10 dakika demlenip süzülür. Ve günde 2 çay bardağı içilir. Baş ağrısına çok iyi gelir.

* Baş ağrısına karşı Lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkiler, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı koyup 5 dakika demlenip süzülür. Bu karışımdan günde 2-4 bardak içilir.

* Migren için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenir. Günde 2-3 bardak içilir. Bu karışımın içilmesine düzenli olarak en az 1 ay devam edilirse, zamanla migrene şifa olur.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konur, 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 4-10 gram oğul otu konur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 2 gram papatya konur, 10 dakika bekletilir günde 2 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 20 gram ıhlamur, 40 gram kedi otu kökü, 20 gram lavanta çiçeği, 20 gram oğul otu yaprağı karıştırılıp, 1 bardak kaynar suya 5-10 gram konur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 fincan içilir

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı