şifalı bitkiler

Bağırsak Paraziti İçin Bitkisel Çözüm

Bağırsak Paraziti İçin Bitkisel Çözüm
Tenya, yuvarlak solucan, kıl kurtları olarak 3 anne gruba ayrılır parazitler. Tenya,7 metre boyuna civarı ulaşabilir ve ekseriyetle çizgi isimiyle da bilinir, en büyük sebeplerinden biri yeteri civarı sıkı pişmeyen ettir. Tenya durumda olan bireylerin karınlarda şişlik, mide bulantısı ve iştahta kesilme görülebilmektedir. Bağırsak normal çalışmadığı benzeri öfke sistemine de negatif etkiler olabilir.

Tenya Tedavisi:

2 su bardağı kaynamış suya 1 kaşık eğrelti otu atılıp demlendikten daha sonra 15 dakika aralar vererek açken 1 bardak içilir.
1 litre civarı kaynayan su iç kısmına 1 kaşık kekik koyun ve 15 dakika demleyerek süzün ve sabahları aç karnına olmak üzere zaman içinde 4 bardak civarı amaçlı.
250 gr havuç rendeleyin ve sabahları açken tüketin ve öğlene civarı yabancı herhangi birşey yemeyin. Öğle ve akşam yemekten 1/2 saat civarı evvel 100 gr ek olarak tüketin ve bunu 1 hafta civarı sürdürmeye gayret edin.
Yuvarlar Solucan Tedavisi:

Genelde 10 yaşından minik çocuklarda görülür ve 10 ila 20 santim aralarında boyu vardır. Karında şişlik, ağrı, kaşıntı ve çabuk zayıflama bulguları aralarında koltuk alır.

1 bardak kaynar su iç kısmına 1 kaşık civarı papatya atın ve 10 dakika demleyin, yemeklerden 1 saat civarı önce bunu amaçlı ve zaman içinde en az 3 defa tekrarlamaya çalışın.
Kıl Kurtları Tedavisi:

Gözle bir sürü kolay değil seçilebilen ve boyları en pek 5 mm durumda olan kurtlardır. Gece uyku uyuyamama, öfke sisteminde değişiklik, baş dönmesi, apandistin meydana geldiği kısımlarda ağrı benzeri bulguları vardır.

250 gr civarı çilek sabahları kalkınca aç olmak kaydıyla yenir ve öğlene civarı aç kalınır. En azından 3-4 zaman bunun için aynı ritimde devam edilmelidir.

Etiketler: , ,

Ahmet Maranki Bağırsak Parazitleri İçin Bitkiler

Bağırsak solucanları tenyalar,yuvarlak solucanlar ve kıl kurtları olarak üçe ayrılmak tadır.Tenyalar 7-8 metreye kadar uzayabilir,halk arasında şerit olarak bilinir. İyi pişmemiş etlerden  insanlara geçer.

Şerit olan kişilerde karın şişliği, bulantı ve iştahsızlık görülmektedir. Bağırsak,normal çalışmaz ve sinir sistemi bozukluğu baş gösterir.

Bağırsak parazitleri için bitkisel formüller:

Tenyaları düşürmek için :

* 1 çorba kaşığı eğrelti otu 2 su bardağı kaynar suya koyun çay gibi demlendirilir.15 dakika ara ile aç karnına birer su bardağı için.

* 1 litre kaynar suya 1 yemek kaşığı kekik konularak 15 dakika demlendirildikten sonra süzgeçten süzülür. Sabahları aç karnına 1 su bardağı.gün boyu toplam 4 bardak tüketilir.Bunu siz kendinize göre ayarlarsınız saatını.  sifalibitkilere.com

* İnce rendelenmiş 200 gram havuç sabahları aç karnına yenilir.Öğleye kadar bir şey yenmez.Öğle ve akşam yemeklerinden 20 dakika önce 100 er gram daha yenir. 5-6 gün boyunca bu uygulamaya devam etmelisiniz.

Yuvarlak solucanları düşürmek için:

Yuvarlak solucanlar 10-20 cm boyunda olup genellikle 3 ile 10 yaş arası çocuklarda görülür.Karın şişlliği,karın ağrısı,zayıflama ve kaşıntı görülür.

Tedavisi için:1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı papatya konulur.10 dakika demlennip süzülür. Yemeklerden 1 saat önce günde 3-4 bardak içilir.

Kıl kurtları için:

Kıl kurtları 3-4 milimetre boyunda olup gözle zor görülen ufak kurtlardır.Geceleri uykusuzluk,sinir bozukluğu,baş dönmesi ve apandist bölgesinde ağrılara sebep olurlar.

Sabahları aç karnına 250 gram çilek yenilip,öğleye kadar başka bir şey yenmezse fayda sağlar.Bir süre buna devam edilmelidir.

Etiketler: , , , , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı