şifalı bitkiler

İbrahim Saraçoğlu Bademcik İçin Bitkisel Formül

İbrahim saraçoğlu bademcik için bitkisel formül açıkladı.Bizde  siz okurlarımız için önermiş olduğu bu kürü sizlerle paylaşmaktayız.

İşte ibrahim Saracoğlu’ndan bademcik için bitkisel kür:

Kaynamakta olan 1 su bardağı dolusu su içerisine 4-5 gram adaçayını ve 2 adet ebegümeci yaprağını ilave ederek, 10 dakika boyunca kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra çayı süzünüz. Soğuduktan sonra gargaraya hazır demektir. Hazırlanan gargara 48 saat etkisini kaybetmeden kalabilir.

Hergün en az 3 kez bu gargarayı yapınız. Bademcik enfeksiyonunuz ileri derecede ise, hiç çekinmeden günde 6-7 defa gargara yapabilirsiniz. 1 ay boyunca her gün gargara yapmaya özen gösteriniz. 1 ay sonra 2 günde 1 gargara yapmaya özen gösteriniz. Bu gargaranın etkisini daha da hızlandırmak ve işlevini arttırmak için 1 ay boyunca, her gün 2 yemek kaşığı adaçayını demleyip içmek daha da faydalı olacaktır.

Etiketler: , , , , , ,

Ahmet Maranki’den Bademcik İçin Öneriler

Ağızda dilin arkasında bulunan lenf bezlerine bademcik denir. 9 yaşın altındaki çocuklarda bademcik iltihabı çok sık olarak görülür.

Bitkisel Formüller

– 1 bardak kaynar suya 10-12 gram adaçayı koyun, 5 dakika kaynatın, oluşan karışımla boğazınızı gargara yap

-Bir bardak kaynamış soğutulmuş suyun içine bir tatlı kaşığı karbonat atıp, 6-7 damla tentürtüyot damlatıp gargara yapın.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı