şifalı bitkiler

İbrahim Saraçoğlu Ayak Kokusu

İbrahim Saraçoğlu ayakları kokanlar için basit ama etkili bir yöntem önermektedir.Bizde bu verdiği bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ayak kokusunu önlemek için
Mazemeler:

1 su bardağı su
-4,5 gr atkuyruğu (Kırkkilit)
Hazırlanışı: 1 su bardağı suyu kaynatın içersine 4,5 gr atkuyruğu (Kırkkilit) bitkisini koyarak bekletin. Ilınınca ayaklarınızı bu suda beklettikten sonra yıkayın. Bu işlemi

Etiketler: , ,

Mustafa Aydıner Ayak mantarı Ayak Kokusu Adet Sancısı İçin Bitkiler

Mustafa Aydıner’in önermiş olduğu bitkisel kürler, hem pratikçok basit, hem de etkili yöntemler. Bu yöntemlerden 3 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

AYAK MANTARI İÇİN : 1-2 avuç kıyılmış beyaz lahanayı bir tencereye koyun üzerine, 4 bardak kaynar suyun içerine atıp, kısık ateşte, 5 dak. kaynatın. Ilınınca, ayaklarınızı bu suyun içerisine sokup, 10 dak. bekletin.
* Hergün ayaklarınızı sirke ile silin.
AYAK KOKULARI İÇİN : 50 gr adaçayını, 1 lt kaynar suyun içerisinde 5 dak. demlendirin. Ilınınca, bu suyun içerisine ayaklarınızı sokup 10 dak. bekletin. Bu kür aynı zamanda el ve koltuk altı terlemeleri için  çok faydalıdır.
ADET SANCILARI İÇİN :
* 1 tatlı kaşığı melisa,
* 1 tatlı kaşığı mayıs papatyası,
* 1 lt kaynar su,
Yapılışı:Kaynayan suyun içerisine, papatya ve melisayı atıp, 5 dak. kısık ateşte kaynatın. Sabah öğle akşam 1 er bardak için.
* Çörekotu yağı ile de karın ve kasık bölgesine masaj yapın.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı