şifalı bitkiler

Boğaz Ağrısı Ve Ateş Düşürücü Bitkiler

Soğuk algınlığı  içi iyi gelenler bitkiler

Zencefil: Zencefil çayının içindeki virüs öldürücü maddeler enfeksiyonu önler.Ağrıkesici ve ateş düşürücü ekisi vardır.Biraz sakinleştirici özelliğiyle dinlenmenizi sağlar. Zencefil çayı yapmak için, 2.5 cm uzunluğundaki taze zencefil kökünü dilimleyin. Çelik çaydanlığınıza  2bardak su ekleyin. Kabın ağzını sıkıca kapatıp 20 dakika kaynatın. İçine yarım limon suyu sıkıp, balla tatlandırın ve için.

Boğaz Ağrısı İyi Gelen bitkiler:

Kuşburnu: Kuşburnu bitkisi C Vitamini yüklüdür ve çay olarak içildiğinde hızla kananıza  karışır. Çelikbir kaba iki çorba kaşığı kuşburnu koyun ve bir bardak su ekleyerek üzerini kapatın. 20-30 dakikagüzelce kaynatın. Bir süzgeçten  süzdürerek, taze sıkılmış limon suyu ekleyin ve balla tatlandırınve için.

Adaçayı ve okaliptüs : Bu bitkiler karıştırılarak çayı yapıldığında, yanmayı engelleyici ve antibakteriyel özellikleri sayesinde, boğaz ağrısını hem yatıştırıcı hem de tedavi edici etki sağlarlar. Yaklaşık 250 ml kaynar suya iki çay kaşığı adaçayı ve okaliptüs yaprağı atıp 20-30 dakika demlendirin sakın kaynatmayın. Soğuduktan sonra, gün içinde ihtiyaç duyduğunuzda gargara yapa bilirsiniz hiçbir yan etkisi yoktur.

Ateş Düşürmek İçin Bitki:

Civanperçemi: Gözeneklerinizi açıp bol miktarda terlemezisağlıyarak , ateşinizin düşmesine yardımcı olan uçucu yağlar içerir. Bir fincan başına 1 çorba kaşığı kullanarak civanperçemi çayı yapa bilirsiniz. 10 dakika boyunca kapalı bir kapta demlenmeye bırakın. Bu çaydan bir ya da iki fincan içince terlemeye başlıyaçaksınız. Terlemeye başlayınca yeteri kadar içmişsiniz demektir

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı