şifalı bitkiler

Apandisit Belirtileri

Apandisit Belirtileri
Apandisit bulguları aralarında en yaygın olarak görüleni karın kısmında meydana gelen ağrılardır. Ağrı, göbek deliği çevresinden başlar ve karnın sağ aşağı kısmında yoğunlaşır.

Karnın çapında “donuk” bir ağrı, karnın sağ aşağı bölümünde ise keskin ve kuvvetli ağrılar oluşabilir.

Ağrıya istifra (istifra (istifra (kusma))), mide bulantısı, ateş, kabızlık ya da ishal, gaz problemi ve sırt ağrısı benzeri öbür belirtilerde eşlik edebilir ancak , ağrı dışında görülen bu bulgular her kişide meydana çıkmayabilir.

Apandis patlaması hayatı tehdit eden, ciddi bir sıhhat problemi meydana geldiği amaçlı bu alanda bulunan ağrılara uyarı edilmeli ve şiddetini arttıran, uzunca süre süren ağrılar amaçlı bir sıhhat kuruluşuna gidilerek gereken muayene yaptırılmalıdır.

Apandisit Nedir?

Apandisit kısacası “apandis”in iltihaplanmasıdır.

Kalın bağırsağa ilişkili bir tüp halinde ve tahmini 10 cm uzunluğundaki bu doku iltihaplandığında, kalın bağırsağın bu bölümü tıkanabilir.

Apandis patladığında ise iltihaplı sıvı/akışkan karın boşluğuna akar ve kısa zamanda gereken tedbirler alınmazsa karın zarı iltihabına sokak açar.

Karın zarının iltihaplanması ise temin müdahale edilmezse temin yaşamsal tehlike yaratır.

Apandisit Bulguları Ne Türlü Anlaşılır?

Apandisit bulguları, en azından önce aşamalarda görülen bulgular gaz, pek yiyecek sonrasında meydana gelen ağrılar, böbrek ya da karın kısmında bulunan öbür organların ağrılarıyla karıştırılabilir.

Yaşadığınız belirtilerin apandisit nedeniyle olup olmadığını evde uygulayabileceğiniz aşağıdaki yöntemlerle anlayabilirsiniz.

Etiketler: ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı