şifalı bitkiler

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

 Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
Profesör Hekim İbrahim Saraçoğlu, Kadın sütü ve kadın sütünü artırmak amaçlı bir sürü önenli önerilerde yer aldı.

Anneler çoğu zaman bilimsel zorunluluklardan ötürü sütleri azaldığında şuursuz olarak yanlışlık beslenirler. Bu şuursuz beslenmeden ötürü belki süt artar fakat besleyiciliği azalabilir. Annelerin sütlerini artırmak amaçlı tahin helvası, dut, beyaz üzüm ve incir tüketip bol su içmeleri gerekir.

Peki bu besinler ne işe yarar ve ne civarı faydalıdır?:
İncir, kadın sütü artmasını olanağı sağlar . Kış dönemlerine girerken vücudun direncini artırıp rahatsızlıklara rağmen dik oranda direnç koruma olanağı sağlar .

Beyaz dut / dut kurusu, kadın sütü artırır. Kansızlığa sıkı gelirken hem bir de vücudunuzu kuvvetlendirir. Ağızdan bölgeler, bademcik iltihabı , boğaz iltihabı , diş eti rahatsızlıkları, ilgisiz algınlığı ve öksürük benzeri hastalıklar amaçlı bir sürü yararlıdır. Ateş düşürücü tesire sahiptir. Karaciğer amaçlı gerekli kuvveti olanağı sağlar . Sindirim sistemi ve boşaltım sistemi amaçlı yararlıdır. Hazmı kolaylaştırıcı etkiyi vardır.

Beyaz üzüm, Yepyeni anne adaylarımız amaçlı süt artıran özelliktedir. Kalp damar hastalıkları amaçlı etkilidir ve bundan önce kalp damar rahatsızlığı geçirenler amaçlı bir sürü yararlıdır. Ritim bozukluğu amaçlı tavsiye edilir ve ritim bozukluğu rahatsızlığını önler.

Tahin helvası, kadın sütü artmasını olanağı sağlar . balgam söker, saç dökülmesi meselenini ortadan kaldırır, sedef rahatsızlığı, egzama benzeri rahatsızlıklara sıkı ciro. Balık yediğiniz öğünlerde tükettiğiniz zaman rahatlatıcı etki gösterir.

Dereotu, kadın sütü artırmak amaçlı tüketmeliniz gerekli olan şifalı bitkiler grubundadır.

Peki Kadın sütünün artmasını engelleyen gıdalar hangileridir?

Nane, maydanoz, nişasta veya nişasta barındıran gıdalar ve turşu şüphesiz süt artırma düşüncesi ile tüketilmemelidir. Bu gıdalar tam tersi bir etki yaratarak kadın sütünün düşmesi meselenini ortaya çıkarır.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı