şifalı bitkiler

AĞIZ KOKUSU

Ağız konusu toplumuzda bir sürü önemsenmekle beraber, eşliğinde ruhsal problemleride getirmektedir. Ağız kokusu türleri, fiziki ve iyileştirme gerektiren patolojik olmak üzere iki kısıma ayrılır. Fiziki ağız kokusu iyileştirme gerektirmezken, patolojik ağız kokusuna iyileştirme gerekiyor.

Ağzı kokan kimse bunun farkında olmayabilir. Diş eti, bademcik iltihapları , diş çürükleri, mide ve bağırsak bozuklukları, kronik sinüsit, akut ro¬matizma, böbrek yetmezliği, şeker rahatsızlığı, akciğer rahatsızlığı, karaciğer yet¬mezliği benzeri dahili bağzı rahatsızlıklar ağız kokusuna sebep olabilmektedir. Bu rahatsızlıklar öncelikle giderilmelidir.

Ağız kokusu ne türlü giderilir?

60 gr civarı ada çayı bir litre suda haşlanıp, süzdükten ardından bununla gargara yapılmalı; bir miktar maydonoz çiğneyip üzerine bir de elma yenilirse, koku bir hayli azalacaktır.

Etiketler: , ,

Ahmet Maranki Doğal Diş Parlatma Yolları

İnci gibi beyaz ve parlak, gözalıcı dişlere sahip olmak, çok da zor bir şey değil sanırım. Özellikle de doğal diş beyazlatıcılar kullanarak, dişlerinizi hayal ettiğinizgibi beyaz ve palak dişlere sahip olmak istemezmisiniz.Peki, doğal yollardan diş beyazlatan maddeleri biliyor musunuz ?

KARBONAT : Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.temiz ve parlak dişlere sahip olursunuz.
GLİSERİN : Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.
SOFRA TUZU : Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı