şifalı bitkiler

Safran Yağı FadasıSafran Yağı Fadası
Safran (Crocus sativus), süsengiller (Iridaceae) familyasından, güzde çiçek açan, 20-30 cm boyunda, çiğdem (Crocus) cinsinden soğanlı bir kültür nebatı ve bu bitkiden ele geçirilen baharat. Bitkinin yaprakları şeritimsi, mor çiçekleri üç tepeciklidir. Çiçeği ve tepecikleri bitkiye bağlayan yaprak sapı da dahil olmak üzere olmak üzere erkek uzuvları kurutularak özellikle gıda boyası ve tat veren olarak kullanılan safran nebatı ayrıca İspanya, Fransa, İtalya ve İran’da yetiştirilir. Türkiye’de ise safran Safranbolu’da üretilmektedir.
Safran yağı, safranın kuruyup olgunlaştığı dönemde başak bölümünün içerisinde bulunan tohumlardan elde edilmektedir. Kadınlar için çok faydası bulunan safran yağı bununla birlikte dünyanın en pahalı baharatı ünvanını da elinde bulunduruyor.

Safran Yağı
Yumurtaların gelişimini imkanı sunan safran yağı, bu sayede hamile kalmayı kolaylaştırıyor. Kısırlık halinde kullanılırsa yumurtaların olgunlaştığı ve geliştiği görülür. Bu sayede genç sahibi olamayanlar için tertemiz bir umut kapısı oldu safran…
* Safran yağı bununla birlikte sakinleştirici tesiriyle bilinmektedir.
* Mide rahatsızlıklarına sıkı ciro.
* Spazm çözücü ve sindirimi kolaylaştırıcı etkiler sağlamaktadır.
* Safran bununla birlikte adet sancılarını azaltmaktadır.
* Ağrılı ve düzensiz adet yaşayanlar için tam bir şifa kaynağıdır.
Safran Yağı Ne Türlü Kullanılır? Dahilen; bir fincan suya 2-4 damla damlatılarak içilir.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı