şifalı bitkiler

saç Tipine Uygun Bakımsaç Tipine Uygun Bakım
• Kuru ve Kıvırcık Saçlar: Saçı altını çizen yıkamak,saçı kuru ve kıvırcık yapar.Belli günlerde saçlarınızın parlaması amaçlı saç uçlarına saç krem beraber bakım uygulayın. Eğer kafa deriniz yıkamalar içinde hızlı yağlanıyor ise şampuanı saç tepenize uygulamaya ve saç kremini saç uçlarına uygulamaya itina gösterin.
•Yağlı Saçlar: Yağlı saçlar amaçlı üretilmiş şampuan ve saç kremini kullanın,talk pudrasıyla kafa derisine parmak uçlarını masaj yapın ve saçlarınızı tarayarak pudrayı yayım. Yağ azaltıcı aloe vera bakımı saçınızda biryantin meydana geldiği süre ek olarak elverişli olacaktır.

•Güçsüz, Düz ve İnce Saçlar: Eğer saçlarınız bir sürü ince ise az arıtıcı yöntemli çocuk şampuanını kullanın. Saçınıza kayıp vermeden kıvırcıklaştırmak amaçlı saçlarınız iyice nemini aldıktan ek olarak sonra bigudileyin ve 10 gün 20 dk bekletin. Eğer buklelerinizin bariz olmasını istemiyorsanız saçlarınızı yıkadıktan ek olarak sonra saç şeklindeki tokalardan takabilirsiniz. Eğer bigudi kullanmanız gerekiyorsa saçınıza kibar bir biçimde buhar sıcaklığı uygulayın.

•Yıpranmış Saçlar: Yıpranmış saçlar, çoğunlukla boya ve perma benzeri kimyasal işlemler sonrasında belirir. Kına benzeri naturel alternatifler saçı bir sürü pek yıpratmaz. Güneş ışınları ve etraf kirliliği de saçların kuru,pratik kırılır ve fit meydana gelmesine kapı aralar. Saçın ıslak olması en zayıf halidir. Saçınızı kuruyunca tarayın ve kapsamı geniş dişli bir tarak kullanın.

•Yüzücülerin Saçları: Yüzücüler deyince aklımıza yeşil,kuru ve klorlanmış saçlar ciro.Bu yüzden bone kullanın ve havuzdan çıkınca kesinlikle saçınızı şampuanlayın ve kreminizi kullanın. Haftada bir kere yüzücüler amaçlı üretilmiş derin koruma amaçlı bakım ürününü kullanın.Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı