şifalı bitkiler

Saç Dökülmesine Bitlisel Çözümler1. Kalendula, papatya vb. karışımı – Kepeklerdentemiz lerve saç köklerini güçlendirir.

Yapılışı:Kalendula – 2 yemek kaşığı Papatya – 2 yemek kaşığı Lavanta Çiçeği – 1 yemek kaşığı Kekik Otu – yarım yemek kaşığı Bitkilerin üzerine 1.5 litre kaynar su ekleyin, üzerini kapatıp 20 dakika demlemeye bırakın. Saçlarınızı bu karışımla güzelce  yıkayın. Bu karışım açık renkli saçlar için uygundur. Saçları kepekten arındırır ve saç köklerini güçlendirir.

2. Şerbetçiotu kozalağı, devetabanı vb. karışımı – Kepeklerinizi  temizler, kan dolaşımını hızlandırır, saç dökülmesi önler

Yapılışı: Devetabanı yaprakları – 2 kaşık Meşe kabuğu – 2 kaşık Şerbetçi otu kozalağı – 2 kaşık Nane – 1 kaşık Bitkilerin üzerine 2 litre kaynar su koyun,kabın üzerini kapatıp 2 saat demlendirin. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın ve kurutmadan kendi halinde kurumaya bırakın. Bu karışım için ikinci bir reçete daha var: bitkilerin üzerine 1 litre kaynar su ekleyin, 1 saat demlendirin, soğutup süzün, saçlarınıza ve saç diplerinize pamuk yardımıylasurun, saçlarınızı temiz yemeniyle veyabir atkıyla sarın, 15-20 dakika bekletin. Daha sonra kalan karışımı saçlarınızın tamamına yedirin, kurumaya bırakın.

3. Isırgan otu kökü ve Latin çiçeği meyveleri karışımı – kan dolaşımını hızlandırır ve kepek oluşumunu önler.

Yapılışı:Eşit miktarda ısırgan kökü ve latin çiçeği meyvelerini karıştırın, 0.5 litre alkol ekleyin, ca kavonaza koyun ağzını sıkıca kapatın 1 ay bekletin. 5 günde bir şişeyi çalkalayarak karıştırın. Haftada 2 defa bu karışımı saçlarınıza uygulayın.

4. Isırgan otu –Saç derisi kaşıntısına iyi gelir.KADINCA.NET

Yapılışı:250 ml elma sirkesini kaynama derecesine kadar ısıtın (ama kaynatmayın) ısınan elma sirkesinin  içine bir avuç dolusu ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı ekleyin ve soğuyana kadar demlendikten sonra süzün. Saçları kafa derisine masaj yaparak durulayın.

5. Devetabanı, papatya ve sarı kantaron karışımı – haftada 2-3 defa kullanılır.KADINCA.NET

Mazemeler:Devetabanı yaprakları – 2 yemek kaşığı
Sarı kantaron – 1 yemek kaşığı
Papatya – 1 yemek kaşığı

Yapılışı:Bitkilerin hepsini  karıştın, 1 litre sıcak su ekleyin, demlendirin, soğumaya bırakın. Bir pamuk yardımıyla saç derisine sürünSaçlarınızı yıkamadan kurumaya bırakın, bu karışımı haftada en fazla 2-3 kez yapa bilir siniz.

6. Atkuyruğu ve ısırgan otu kökü karışımı

Tarla at kuyruğu – 1 yemek kaşığı
Isırgan kökü – 1 yemek kaşığı

Yapılışı:Bitkilerin üzerine 5 kaşık alkol ekleyin, cam kavonozun ağzınıkapatın, karanlık bir yerde 1 hafta muhafaza edin. Sonra süzgeçten geçirin. Saçlarınızı yıkamadan önce pamuk yardımıyla maske olarak uygulayın.

7. Pıtrak ve devetabanı karışımı. – saçların ipeksi, dolgun olması için kullanılır. KADINCA.NET
Mazemeler
Pıtrak otu – 3 yemek kaşığı
Devetabanı yaprağı – 2 yemek kaşığı
Ihlamur çiçeği – 1 yemek kaşığı
Nane yaprağı ve çiçeği – 1 yemek kaşığı

Yapılışı:butun bu bitkilerin  üzerine 1 litre sıcak su ekleyin, kapağını kapatın, 40 dakika demlendirin, ılık karışımla saçınızı yıkayın. KADINCA.NET

8. Adaçayı, gül vb. karışımı
Mazemeler:
Adaçayı yaprağı – 2 yemek kaşığı
Karahindiba yaprağı – 1 yemek kaşığı
Dul avrat yaprağı – 2 yemek kaşığı
Gül yaprağı – 1 yemek kaşığı
Lavanta çiçeği – 1 yemek kaşığı

Yapılışı:Bitkileri bir kapta karıştırın, 2.5 litre kaynar su ekleyin, üzerini kapatın, soğuyana kadar bekletin. Karışımla saçlarınızı yıkayın. KADINCA.NET

9. Havuçlu limonlu karışım –Mide, böbrek rahatsızlığından dolayı saç sorunu yaşayanlar kişiler için.
Havuç suyu – 3 yemek kaşığı
Limon suyu – 6 damla

Yapılışı:Karıştırın ve saçları kötü uzayan çocuklarınıza içirin. Havucu bol miktarda kullana bilirsiniz hiç bir zararı yokyur.Havucu  haşlayın, havuç köfteleri yapın, havuç çayı demleyin. Bunları iç organ rahatsızlığından dolayı saçları sorunlu uzayan kişilerde kullanın.Etiketler: , , , , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı