şifalı bitkiler

Saç DökulmesiSaç Dökulmesi
1. Kalendula, papatya vb. karışımı sağlamak kepeklerden arındırır ve saç köklerini güçlendirir.

Kalendula sağlamak 2 yiyecek kaşığı
Papatya sağlamak 2 yiyecek kaşığı
Lavanta Çiçeği sağlamak bir yiyecek kaşığı
Kekik Otu sağlamak 1/2 yiyecek kaşığı

Bitkilerin üst kısmına bir .5 litre kaynar su ekleyin, üzerini kapatıp 20 dk demlemeye bırakın. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın. Bu karışım açık rengarenk saçlar emelli uygundur. Saçları kepekten arındırır ve saç köklerini güçlendirir.
2. Şerbetçiotu kozalağı, devetabanı vb. karışımı sağlamak kepekleri temizler,-dolaşımını hızlandırır, saç dökülmesini durdurur.

Devetabanı yaprakları sağlamak 2 kaşık
Meşe kabuğu sağlamak 2 kaşık
Şerbetçi otu kozalağı sağlamak 2 kaşık
Nane sağlamak bir kaşık

Bitkilerin üst kısmına 2 litre kaynar su ekleyin, üzerini kapatıp 2-demlendirin. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın ve kurutmadan kendisi şeklinde kurumaya bırakın. Bu karışım emelli 2. tek reçete ek olarak var: bitkilerin üst kısmına bir litre kaynar su ekleyin, bir-demlendirin, soğutup süzün, saçlarınıza ve saç diplerinize-sayesinde uygulayın, saçlarınızı eşarp veya atkıyla sarın, 15 sağlamak 20 dk bekletin. Ek Olarak ek olarak sonra olan karışımı saçlarınızın tamamına yedirin, kurumaya bırakın.

3. Isırgan otu kökü ve Latin çiçeği meyveleri karışımı sağlamak -dolaşımını hızlandırır ve kepek oluşumunu önler.

Eşit miktarda ısırgan kökü ve latin çiçeği meyvelerini karıştırın, 0.5 litre içki ekleyin, bir ay bekletin. 5 gün içerisinde tek şişeyi çalkalayarak karıştırın. Haftada 2 defa bu karışımı saçlarınıza uygulayın.
4. Isırgan otu sağlamak saç derisi kaşıntısına rağmen.

250 ml elma sirkesini kaynama derecesine civarı ısıtın (ama kaynatmayın) ve içerisine tek avuç dolusu ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı ekleyin ve soğuyana civarı demlendikten ek olarak sonra süzün. Saçları kafa derisine masaj yaparak durulayın.

5. Devetabanı, papatya ve sarı kantaron karışımı sağlamak haftada 2 sağlamak üç defa kullanılır.

Devetabanı yaprakları sağlamak 2 yiyecek kaşığı
Sarı kantaron sağlamak bir yiyecek kaşığı
Papatya sağlamak bir yiyecek kaşığı

Bitkileri karıştın, bir litre ateş gibi su ekleyin, demlendirin, soğumaya bırakın. Tek-sayesinde saç derisine uygulayın. Saçlarınızı yıkamadan kurumaya bırakın, bu karışımı haftada en pek 2 sağlamak üç defa kullanabilirsiniz.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı