şifalı bitkiler

Saç Bakımı İçin Doğal YöntemlerSaç Bakımı İçin Doğal Yöntemler
Saç uzunluğu kafanızın biçimi ve genişliği ile orantılıdır ve tertemiz teknolojilerle dahi bunu değiştirmenize imkân yoktur . Sıhhatli veya sıhhatsiz saç yoktur . Saçımız esasında ölüdür . Ölü olmasaydı kesildiğinde canımız yanmazmıydı? Şayet saçlarınızın ucu kırılmamışsa veya boyama sebebinden hasar görmemişse onu devamlı kestirip sıhhatli ve uzunca inşa etmeye çalışmak hata bir birşey . Yalnızca trend değişikliği düşünenler amaçlı sık sık saç kestirilmesi önerilebilir . Saçınızın sıhhatli olması amaçlı yapabilecekleriniz: bir Gündelik olarak ucuz bir Vitamin ( One bir A bir Day ) alın . bir Saçınızı pek taramayın . Yalnızca gerek duyulduğunda biçim sunmak amaçlı tarayın . bir Kalifiye bir tarak veya fırça kullanın . Keskin metal veya plastik uçlar saçlarınızın uçlarının kırılmasına ne sebeple olur .
bir Kalifiye saç mahsulleri kullanın . Çoğu alım satım merkezlerinde satılan şampuan ve saç mahsulleri esasında pekçok berbat kimyevi maddeyi içlerinde bulunduruyor . Sözgelimi ‘ammonium laurel sulfate’ , veya silikon içerir ürünler saçınızı kurutarak ek olarak pratik kırılmasına ne sebeple olabiliyor . İçlerinde pekçok koruma amaçlı madde yer aldığını argüman eden bu ürünler saçınız amaçlı esasında en kocaman tehlikeyi oluşturuyor . bir Saçınızı iyi bantlarla toplamayın . Bırakın huzurlu kalsın . Bu tür toplama şekilleri de kırılmalara ne sebeple oldu .

Sıcak yağ tedavisi

Kurumuş ve yıpranmış saçları en güzel canlandırma yolu zeytinyağı tedavisidir . Saçlarınıza parlak olmak sunmak ve beslemek amaçlı iki çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın . Bunu ağır ağır tüm saç derinize yedirin . Ateş Gibi suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir başörtü benzeri başınıza sarın . Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak , başın yağı iyice emmesini sağlayın . Sonra saçlarınızı yıkayarak , iyice durulayın . Bu bakım türü , bilhassa hızlı kırılan saçlar amaçlı çok faydalıdır .
Zeytinyağı ve bal tedavisi

Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın . Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın . ileri ki zamanlarda bu karışımı baş derisinize ovarak ve tarayarak yedirin . Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına itina gösterin . Başınıza bir naylon torba geçirerek , başın ısısını muhafaza etmeyi sağlayın . Karışımı başınızda 1/2 saat beklettikten sonra , saçlarınızı bol suyla durulayın . Bu işlem , koyu nitelik saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar
Protein tedavisi

Yumurta ile ifade edilecek protein tedaviyi anında hemen her tür saç amaçlı uygundur . İki yumurtayı çırpın ve içerisine ağır ağır bir çorba kaşığı zeytinyağı , bir çorba kaşığı gliserin , bir çorba kaşığı sirke ( mümkün ise elma sirkesi ) ek edin . Saçınızı bir defa şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15 bir 20 dk bekleyin . Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa zamanda canlandığını farklılık edeceksiniz .

Kakao yağı tedavisi

Koyu nitelik saçlı fertlerin uygulayabileceği bir yabancı bakım yolu ise aşağıda belirtilen bu karışımdır . İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içerisine ek olarak minik bir kabı oturtun . 1/2 çay fincanı ayçiçeği yağını , bir çorba kaşığı kakao yağını , bir çorba kaşığı susuz lanolini bu iki. kabın içerisinde eritin . Tüm bu yağlar eriyince , kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın . Bu karışımdan bir çorba kaşığı kadarını alarak bunun için bir çorba kaşığı su katın , iyice karıştırın . Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu vaziyette 15 dk ile 1/2 saat içinde bekleyin . Sonrasında saçınızı yıkayıp durulayın . Bu tedavi koyu nitelik saçlara tertemiz bir canlılık ve parlak olmak verirEtiketler: ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı