şifalı bitkiler

Paykasa Nasıl Kullanılır?paykasa

Ön ödeme miktarı kadar harcama yapılmasına imkan sağlayan paykasa, pin kodlarının kullanılması sureti ile alış verişlerde ya da para transferlerinde kullanılmaktadır. Bu hesabı açmak isteyenler, öncelik ile paykasa al olarak bilinen işlemleri gerçekleştirmek zorundadır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için, resmi kimliğe sahip olan bir bayi ile anlaşmak gerekmektedir. Bayi, önceden belirlenen standart limitler dahilinde hesap açma işlemini yapmaktadır. Belirtilen banka hesaplarına, istenilen limit dahilinde para gönderilmekte ve bu gönderilen limit miktarı kadar, paykasa hesabı oluşturulmaktadır. Bayi tarafından kullanıcıya bir pin kodu verilmekte ve bu pin kodu, para aktarma ya da alış veriş işlemlerinde geçerli olmaktadır. Hizmetlerinde paykasa seçeneğini bulunduran online alış veriş marketleri ya da oyun siteleri, ödeme işlemlerinde, paykasa yöntemi seçilmeli ve bayi tarafından verilen pin kodu ilgili haneye girilerek onaylanmalıdır. Onayla butonuna basıldığı anda para hesaba aktarılacak ve hiçbir kesinti yapılmadan hizmet alınan şahıs ya da kuruluşun ödeme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Dijital kimlik olarak ifade edilen ve pin kodu olarak isimlendirilen ön ödemeli sistemler arasında, astropay olarak ifade edilen bir sistem yer almaktadır. Hesap oluşturulması resmi olarak hizmet sunmaya yetkilendirilen bayi tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu yetkiye sahip kişi ya da kuruluşların belirtmiş oldukları banka hesaplarına, talep edilen limit dahilinde para transfer edilmekte ve bayiden dijital kimlik olarak ifade edilen pin kodu alınmaktadır. Tüm alış verişlerde ya da para transferlerinde alınan bu pin kodu kullanılacaktır.

 Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı