şifalı bitkiler

Papatya SabunuPapatya sabunu, bilhassa cilt ve saçlara faydası ile bilinen bir bitki sabunudur. Papatyanın çiçekleri kullanılarak elde edilen yağdan üretilmektedir. Papatya sabunu şifalı bir sabun olduğu için cilt ve saç bakımında kullanılmaktadır. Papatya çiçeklerindeki kokuyu barındıran papatya sabunu ile cildiniz mis gibi kokacaktır.

Papatya sabunu çok eski çağlardan beri kullanılan şifalı bitki sabunlarındandır. Eski Mısır döneminde kadınların güzelliklerini muhafaza etmek için kullandıklarına dair bilgiler vardır. Papatyanın etken maddelerini barındıran yağından elde edildiği için kokusu ve cilt dostu yapısıyla papatya sabunu banyoların vazgeçilmezi olmalıdır.

Papatya sabunu ne işe yarar , papatya sabununun faydaları nelerdir?

Papatya sabununun saçlara dolgunluk ve parlaklık veren özelliği bulunmaktadır . Bu özelliği sayesinde saç bakımında kullanılmaktadır. Papatya sabunu ile temizlenen ciltte rahatlama ve dinlenme görülür. Papatya sabunu egzema, kaşıntı ve mantar gibi cilt hastalıklarına iyi gelir . Ciltte oluşan lekeler ve kararmaları yok etmek için papatya sabunu kullanılmaktadır. Göz kapağında meydana gelen iltihapların tedavisinde kullanılır. Gözaltı torbalarının iyileştirilmesinde faydalıdır . Ciltte oluşan selülit görünümünün azaltılmasında papatya sabunu fayda etmektedir.

Bu faydaları ele geçirmek için papatya sabunu nasıl kullanılmalıdır?

Tüm vücudu papatya sabunu ile sabunladıktan sonra 2-3 dakika cilt üzerinde bekletip durulanırsa cildin ferahlayıp dinlendiğini hissedersiniz. Yüz ve boyun bölgesi için papatya sabununu önce elinize sürerek köpürtün ve elinizdeki köpüklerle yüz ve boyun bölgesini sabunlayın. Yarım dakika bekledikten sonra yüz ve boyun bölgesini durulayıp kurulayın. Cildinizi papatya sabunu ile düzenli olarak yıkarsanız cildinizde parlaklık ve güzellik oluşacaktır. Cildin daha parlak ve bakımlı görünmesi için papatya sabunu kullanmaktan vazgeçmeyin.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı