şifalı bitkiler

Ömer Coşkundan Kudret NarıKudret narı sarmaşık şeklinde bir bitkidir.Yaz aylarında çiçek açar.Yaprak ları yelpaze şeklindedir kenarlarıda dişlidir. Küçük sarı çiçekli, meyveleri olgunlaştığında turuncu renk alan kırmızı, kahverengi ve beyaz çekirdekli bir bitkidir. Bitkinin bütün kısımları ve özsuyu çok acıdır. Kudret Narının yaprakları ve meyvesi mineral, B vitaminleri, demir, fosfor ve kalsiyum açısından çok zengindir.

Kudret Narının kök ve yapraklarıyla hazırlanan çözeldiler basur şişkinliklerini indirmekte faydalıdır. Sadece yapraklarından elde edilen çözelti ise, öksürük kesici ve ateş dürücü özelliğine sahiptir. Aynı zamanda bağırsak kurtlarının düşürülmesine de yardımcı olur. Karaciğer bozuklukları ve kadınlarda kısırlık tedavisi için iyileştirici olarak olumlu etkileri vardır. İltihaplı yaraların tedavisinde de yararları çoktu

Kudret narı ülser, gastrit, kolit ve hemoroid gibi sindirim sistemi hastalıklarında çok etkili olduğu ispatlanmıştır. Haricen yanık, egzama, açık yaralar ve sedef gibi hastalıklarda merhem olarak kullanılır. Son yıllarda içerdiği substans Q sayesinde AIDS tedavisinde de değerli olabileceği konuşulmaktadır. Kudret Narının şeker düşürücü etkisi olduğunu bilmekte de yarar vardır.

Filipinler Sağlık Bakanlığının onayladığı Kudret Narı Hazırlanışı

Bunun yanısıra Kudret Narının faydaları sürgünlerini kaynatarak sabah akçam yarım fincan kadar yiyebilirsiniz.

Kudret Narı tümörlerde, romatizmada, sıtmada, yaralarda, şeker hastalığında, adet problemlerinde ve ateşli durumlarda kullanılmaktadır. Afrodizyak etkisi olduğu bilinmektedir. Uyuz, egzama ve deri hastalıklarının tedavisinde de etken rol oynar.

Mide Ülserine Karşı Kudret Narı Reçetesi

2 adet Kudret Narını doğrayıp, şişede bulunan 1 kg zeytinyağının içine koyun. Şişeyi mutlaka güneşte bırakın. Birkaç hafta sonra, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı için bir saat kadar sırtüstü hareketsiz bir şekilde yatın. Bu karışım basur için içilebilir. Derideki yaralara sürülebilir. Mide ve derideki yaraların iyileşmesinde çok etkili bir bitkidirEtiketler: , , , , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı