şifalı bitkiler

Metabolizmayı hızlandıran besinlerbitkisel-zayC4B1flama-suna-dumankaya-150x150

Metabolizmayı hızlandıran besinler

Metobolizma kişiden kişie değişiklik gösterebilir.  Günümüz şartlarında spor yapmak, veya spor salonuma gitmek bazen vakit yetersizliğinden kimi zamanda maddi yetersizlikten dolayı ikinci plana kalıyor.  Haliyle egzersiz yapamayınca insanlar yediklerinin yaa dönüşmeden hızlı bir şekilde nasıl yakabilirim derdine düşüyor. Metobolizma hızlandırıcı çay tarifi internette çok revaşta . Bunların en başında kekik ve zencefil çayları geliyor. hazırlanması oldukça basit olan çayların tarifini verelim sizlere.

Kekik çayının faydaları

Kekik çayı çok iyi bir toksin atıcı bitki çayıdır .  Hücrelerin enerji imalatı ve metabolizma neticesinde vücudun her yerinde biriken zehirli toksinleri temizlemeye yardımcı olur.   Zencefil çayıyla zayıflama konusunda ise tespit edecek bir bilimsel iş bulunmamakla beraber ,  çayın tokluk süresini uzattığı yönünde görüşler bulunuyor .Kolesterolü olan kişilere düşürmede yardımcı olan çay kalp ve damar hastalıklarından korunmak amaçlı yardım sağladığı düşünülüyor.Bununla beraber romatizma ağrılarını hafifletmek amaçlı geleneksel olarak kullanılan bitkiler içinde yer ediniyor .  Fazla miktarda tüketildiğinde kekik çayı çocuk düşürücü etki oluşturabildiği amaçlı hamile bayanların içmesi sakınca yaratabilmektedir .

Zencefilin faydaları

Damar genişletme tesiri olduğu sölenen zencefil bu sayede genel kan dolaşımını arttırarak vücudun ısısını yükseltiyor. Ttermik etki sayesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. Zencefil çayının zayıflamak amaçlı öte pozitif etkileri ise sindirime destekçi olması, kabızlığa güzel gelmesi ve safra üretimini arttırması.Zayıflama hapı ya da zayıflama çayı olarak satılan birçok ticari üründe zencefili görebilirsiniz.Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı