şifalı bitkiler

Melisa Suyu FaydasıMelisa Suyu Faydası
Melisa Otu ( Melissa officinalis ) : Beyaz çiçekli, yaprakları ince ve narin tüylerle kaplı kalan, limon kokulu, pekçok dallı, otsu bir bitkidir . Oğul otu olarak da bilinir. Uçucu yağ, tanen, acı madde, reçine ve müsilaj içeren.
Melissa Yaprağı Suyu öte adıyla oğulotu bitkisi yapraklarından elde edilen şişelenmiş bir sıvıdır.
Melisa Suyu
Terletici etkileri mevcuttur. Kalp kuvvetlendirici, hazım kolaylaştırıcı ve mide bağırsak gazlarını gidericidir. Öfke teskin edici, kalp rahatsızlıklarında, başı ağrısı, uykusuzluk, kan temizleyici, bitkinlik, yorgunluk, iştahsızlık, mide problemlerinde, bulantı ve kusmayı önleyici soluk darlığı astım rahatsızlıklarında kullanılır.
Kullanımı: 1/4 ü melisa suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. Aç karnına gün içerisinde 3 çay bardağı içilir. Kür durumunda 45 – 60 gün devamı edilmesi tavsiye edilir. Kullanmadan Bir Önce Doktorunuza Danışınız. bir çay bardağı melisa suyu çelik oturduğu halde meyve suyu ile karıştırılarak ayrıyeten sıkıntılı ten tiplerinde tonik halinde kullanılabilir .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı