şifalı bitkiler

Masaj Yağı HazırlanışıMasaj Yağı Hazırlanışı
Kendi ten bakım ürünlerinizi , banyo tuzlarınızı ve masaj yağlarınızı hazırlamak hem harika bir hobidir hem de ten bakımı ve dinlenmenin en natürel yöntemidir . Natürel ten bakım ürünlerini bulmak nihai zamanlarda bir an önce hemen olanaksız duruma geldi . Ten bakım ürünlerinin uzunca zaman dayanabilmesi amaçlı kullanılan maddeler cilde kayıp verebiliyor . Dolayısıyla favori tabii ki hanede kendisi kendinize hazırlayacağınız ürünlerdir . Bu makalemizde sizlere masaj yağı hazırlamanın bir birlik püf noktalarıyla ilgilenen haber vermeye çalışacağız .

1

Kullanmak dilediğiniz taşıyıcı yağ türüne karar verin . Bu aspir yağı da olabilmektedir , badem yağı da . Masaj yağının temelini yaratan yağın hangisi olması gerektiğini seçin . Yağların bir sürü çeşitli nitelikleri vardır . Bir Birlik yağlar nefesinizi ayarlarken bazıları dinlendirici tesire sahiptir . Bir taşıyıcı yağ masaj yağı üssü ve uçucu yağ sulandırır . Kullanılan en yaygın taşıyıcı yağlar aspir , koltuk fıstığı , zeytin , kanola , üzüm çekirdeği ve tatlı badem yağıdır .

2

Esansiyel yağlar ve bunların tesirleri ile ilgilenen haber edinin . Bir Birlik esanslı yağlar uyku getirirken bazılarını masaj yağınıza koymak yalnızca rahatlatıcı tesir gösterebilir . Ylang ylang , portakal , üzüm çekirdeği ve lavanta esansiyel yağları güzel rahatlatıcı bir masaj yağı oluşturmanıza destekçi olacaklardır . Yapabileceğiniz farklı bir rahatlatıcı masaj yağı tarifi biberiye , papatya esansiyel yağları içeren ve sizin seçtiğiniz bir taşıyıcı içerisine karıştırılır .

3

Esansiyel yağlardan , taşıyıcı yağ üst kısmına yalnızca ansızın çok damla dökmelisiniz . Esansiyel yağlar nihai derece konsantredir . Karıştırılması amaçlı , bir kap içerisinde taşıyıcı yağ ile esansiyel yağları birleştirin . Yağları karıştırdıktan bir an önce sonrasında şişeye dökün . Şişeyi kullanmadan çalkalamanız gerekir .

4

Bunu yaptıktan bir an önce sonrasında , iyi kapaklı şişede masaj yağınızı saklayın . Masaj yağı serin ve karanlık bir yerde saklanmalıdır . Masaj yağını kullanmadan daha önce , ateş gibi su dolu bir kap içerisinde masaj yağı şişesini koyarak ısıtın .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı